05.07.2012

Reedel kohtuvad Jõhvis Eesti ja Gruusia noored korvpallurid

Kuni 20aastaste Euroopa meistrivõistluste eliitdivisjoni finaalturniiriks valmistuvad Eesti ja Gruusia noormeeste koondised peavad viimase kontrollmängu reedel algusega kell 17 Jõhvi spordihallis. Eesti koondises tuleb tõenäoliselt väljakule ka kiviõlilane Sander Saare.

Sander Saare, kes vanuse järgi kuulub veel ka nooremasse, U18 koondisse on saanud U20 treenerilt Andres Sõbralt mänguaega ka vanemas vanuseklassi koondises.

1992. a ja hiljem sündinud mängijatest koostatud Eesti ja Gruusia noortekoondised mängisid eelmisel aastal Euroopa meistrivõistluste tugevuselt teises ehk B-divisjonis ja siis kaotas Eesti Gruusiale mõlemad mängud. Alagrupis jäädi alla 87:88 ja finaalis 70:79.

Eesti-turneel peab Gruusia kaks kohtumist, esimene mäng peetakse neljapäeva õhtul kell 19 Rakvere spordikeskuses. Enne eilset oli Eesti U20 koondis pidanud alates maist eakaaslastega viis kontrollmängu: 18. ja 19. mail mängiti Solnas Rootsiga ja avamäng kaotati 67:69, teises saadi  võit 66:58, 27. juunil Helsingis kaotati Soomele 78:97, samal nädalal jäädi Rakveres alla Lätile 73:88 ja 77:111 (kusjuures poooolaeg kaotati vaid 48:49). Saare mängis Läti vastu avakohtumises 18 minutit ja viskas 9 punkti, teises mängus viskas ta 19 minutiga 3 punkti ja võttis 3 lauapalli.

Tuleval nädalal Sloveenias algaval U20 finaalturniiri esimesel etapil on 16 meeskonda jagatud nelja alagruppi. Eesti kuulub B-alagruppi Venemaa, Kreeka ja Ukrainaga. Gruusia vastasteks on C-grupis Türgi, Läti ja Hispaania. A-grupis mängivad Prantsusmaa, Serbia, Montenegro ja Saksamaa ning D-grupis Sloveenia, Leedu, Rootsi ja Itaalia. Mänge kohtadele 1.-12. jätkavad iga grupi kolm paremat. Alaruppide viimased mängivad kohtadele 13.-16.

Pääse reedesele mängule maksab 5 eurot, õpilastele ja pensionäridele 2 eurot.