25.03.2013
Firmasisesed

Rapla ja Kalevi vastu ei saadud

G4S korvpalli meistriliigas mängis KK HITO meeskondadega, keda sel hooajal on suudetud võita, kuid seekord ei saadud vastu ei Rapla TYCOle ega ka Tallinna Kalevile.

Laupäeval Raplas toimunud kohtumisel tundud hitolastel olevat keskendumisraskused, sest esimese kolme minutiga viskasid punkte vaid väljakuperemehed, kes läksid ette 6:0 ja 12:3 ja 16:6, kusjuures idavirulased olid esimese kuue minutiga tabanud vaid kaks kaugviset. Avaveerandi võitis Rapla 27:15.

Ainsat elavnemismärki oli HITO mängus näha vaid teisel veerandajal, kui hingestatud mänguga jõuti 19:33 kaotusseisust seisudeni 25:33 ja 28:36, poolaja lõpp läks aga jälle aia taha ja poolaeg kaotati 30:45.

Teist poolaega alustasid väljakuperemehed tabavate kaugvisetega, samal ajal kui hitolased tabasid lähedalt ning vahe kärises veelgi. Nii kolmas kui ka neljas veerand lõppesid sarnase tulemusega 17:25 (kusjuures viimased viis minutit võitsid külalised 13:8), mis tähendas hitolastele 64:95 kaotust.

Pühapäeval võõrustas KK HITO Tallinna Kalevit ja taas ei suutnud hitolased vastastega samal ajal startida, sest esimese kuue minutiga oli tablool seis 2:10. Kogu mängu olid hitolased hädas visketabavusega ja nii saadi alles mängu lõpus täis poolsada punkti ja kuna ka vastane viimasel veerandajal enam väga ei pingutanud oli lõppskooriks 50:67 (viimane veerand 12:6).

Kusjuures on huvitav, et käe said valgeks kõik kümme platsil käinud hitolast, kuid pooled leppisid 2-3 punktiga.

Meistriliigas on hitolastel enda tõestamiseks jäänud veel kahe kodumängu jagu aega. Neist esimene mäng on tõeline maiuspala, kui esmakordselt kohtub HITO kodusaalis valitseva Eesti meistri BC Kalev/Cramoga. See mäng peetakse Jõhvi spordihallis eeloleval laupäeval, 30. märtsil kell 17.00.

Nädal hiljem, 6. aprillil kohtutakse kodusaalis KK Pärnuga ja selles mängus enam hitolastel taganemisteed pole, kuimeistriliiga hooajale tahetakse panna lisaks ilusale algusele (teatavasti võideti avakohtumises Raplat) ka ilus punkt, siis tuleb selleks mänguks kõik oma paremad omadused esile tuua.

Meistriliiga meeskond saab seejärel keskenduda meistriliiga üleminekumängudele, kus vastaseks esiliiga parim meeskond. Esiliigas on seni jõutud alles veerandfinaalideni.

Meistriliiga meestest kolmel (Tambre, Saare, Anijärv), seisavad aprillis ees veel Eesti A-klassi meistrivõistluste viimase etapi mängud Tartus ja seejärel ka play-off.

Sellele kolmikule lisandub veel üks kolmik (Saariste, Kirsimaa, Saar), kel seisavad ees 19. ja 20. aprillil Euroopa noorte korvpalliliiga U20 vanuseklassi superfinaal, mis teatavasti toimub esmakordselt Eestis – 19. ja 20. aprillil Jõhvi spordihallis.