02.05.2012

Rahvaliiga võitja selgus teisel lisaajal

Teist hooaega peetud Ida-Virumaa rahvaliiga finaal oli äärmiselt tasavägine, kuigi lõpptulemus 72:57 näitas tiitlikaitsja Virumaa PSS suurt ülekaalu.

Teisipäeval Vokas peetud finaalis olid vastamisi tiitlikaitsja Virumaa PSS ja liiga uustulnuk Voka Veteran. Virumaa PSS võitis avaveerandi 17:12 ja poolaja 26:21, kuid kolmanda veerandi lõpuks oli juba ees Voka Veteran 38:33.

Mängu normaalaeg lõppes 50:50, esimene lisaaeg lõppes 56:56 (mõlemad võistkonnad eksisid lõpusekunditel neile võidu kindlustada võinud  vabavistetel), teine lisaaeg kulges aga Virumaa PSS ülekaalu tähe all, nad võitisid viimase 5 minutit 16:1 ja kogu mängu 72:57.

Pronksikohtuminegi oli põnev, kus põhiturniiri võitja SK Intro oli raskustes Iisaku Pullidega, lõpuks Intro võitis 52:47 (19:17).

Turniiri viies oli Mäetaguse SK, kuues Kohtla-Nõmme SK II ja seitsmes SK Walter/Püssi SK.