21.03.2010

Poolfinaalide avakohtumistes võidukad Toila ja Askele

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõoistlustel peeti laupäeval poofinaalide avakohtmised, kuldpoolfinaalis alistas Toila Remeksi ja pronkspoolfinaalis oli Askele parem Iisakust.

Tiitlikaitsja KK Hito ootab endale põhiturniiri võitjana finaalisvastast kuldpoolfinaalist, kus vastamisi eelmise hooaja hõbe Remeks ja pronks Toila. Toila võitis avapoolaja 46:38 ja suutis saavutatud edu hoida lõpuni – 78:69. Pühapäeval kell 14 mängitakse Vokas.

Remeks – Toila mängu kaotaja kukub pronksimängu, kus nende vastaseks tuleb Askele – Iisaku KK seeria võitja. selles paaris peeti laupäeval kohtumine Iisakus, kus kohalik meeskond alustas 11:2 eduga, kuid siis lasti vastastel visata vähem kui kuue minutiga 23 vastuseta punkti. Sellest august enam Iisaku end välja rabeleda ei suutnud. Paaril koral saaid käsi küll peaaegu augu servani (59:65, 68:76), kuid august välja ennast tõmmata ei saadud. Seda hoolimata sellest, et poolteist minutit mängis vastane lõpus neljakesi viie vastu. Pühapäeval kell 16.30 mängitakse Maidlas.

Mõlemas poolfinaalis on edasipääsuks vaja alistada vastane kahe korral.

Esiliigas pani reedene vahegrupi mäng Askele IV – Viru Basket paika poolfinaalipaarid. Askele IV võitis endale juba finaalikoha taganud BC Viru Basketit ja pääses kulpoolfinaali, kus nende vastaseks on Jõhvi BC Karjamaa. Pronkspoolfinalis mängivad Iisaku/Kaitseliit – KK Hito II.