01.04.2013

PILDID! VIDEO! KK HITO võitis Kalev/Cramo vastu kaks veerandaega

KK HITO pidas G4S korvpalli meistriliiga põhiturniiri eelviimases mängus kohtumise koduväljakul tiitlikaitsja BC Kalev/Cramoga ja kuigi võideti esimene ja viimane veerand, siis mäng kaotati 66:85.

Külalised läksid nelja minutiga 9:4 juhtima, kuid leidsid end peagi 9:12 kaotusseisust ning avaveerandi 20:19 võitnud hitolastel oli teise veerandi teisel minutil pärast seisul 23:19 võimalik kasutada 2-1 rünnak, kuid ebakindlalt tegutsenud Georg Tambre ei suutnud situatsiooni enda meeskonna kasuks lahendada.

Küll oli Tambre see, kes pärast möödaviset ja ründelauapalli saamaist viskas HITOle järgmised punktid, kuid HITO oli selleks ajaks olnud viis ja pool minutit punktita, samal ajal viskasid vastased esimese poole 19 punktile samapalju juurde ja hitolased leidsid end kiirelt suures kaotusseisus, mis korraks oli juba 19 punkti (28:47), kuid poolaja lõpus tegid hitolased 8:0 spurdi ja vaheajaks oli seis 36:47.

Kolmandal veerandil seisul 38:47 tegid külalised veel ühe spurdi, sedakorda 16:2 ja kolmanda veerandi lõpuks oli vahe 21 punkti – 50:71. Viimase veerandi keskel suurenes vahe juba 30 punktile (53:83), kuid mängu viimased viis minutit kuulusid 13:2 väljakuperemeestele, kes võitsiid viimase vereandi 16:14, kuid kaotasid mängu 66:85.

KK HITOl on jäänud põhiturniiril vaid üks mäng, mis peetakse 6. aprillil Jõhvi spordihallis KK Pärnuga, siis saab ka selgeks kaks kahe võõrsil saadud võidu (TYCO Rapla ja Tallinna Kalevi üle) kõrvale saadakse ka esimene kodumängu võit. Lootust on, sest kuna kõik play-off’i kohad on enne viimast mängu selged, ei otsusta see mäng suvepealinlaste jaoks midagi.

Pärast seda mängu on KK HITO meistriliiga meeskonnal kolmenädalaline mängupaus, pärast mida peetakse esiliiga võitjaga meistriliiga üleminekumängud.