09.02.2013
Suusatamine

PILDID! VIDEO! Alutaguse maratoni võitis Timo Juursalu

Estoloppeti sarja kuuluva Alutaguse suusamaratoni kiireim mees oli Timo Juursalu. Kohalik suusasportlane läbis 40 kilomeetrit klassikalises sõidustiilis ajaga 01:57:41. Jursalu tõusis ka kolme etapi põhjal sarja üldliidriks.

Teisena ja vaid neli sajandikku hiljem ületas finiðijoone Andre Mets. Kolmandale kohale võitles end Eno Vahtra, kaotades võitjale kaheksa sajandikuga. Naiste arvestuses oli parim Laura Rohtla, kes läbis distantsi ajaga 02:09:10.

Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 1000 ja lühikesele 160 suusatajat. 20 kilomeetriselt rajalt naasis esimesena Mart Laaniste, tema lõpuajaks fikseeriti 01:09:27. M15 klassi parim oli kohalik suusataja Kaivo-Mart Kangro, kes lõpetas ajaga 01:10:33 ja tuli üldjärjestuses kolmandale kohale.

Võit oli virumaalase Timo Juursalu eesmärk.”Teistel poistel oli täna libedam suusk, aga minul oli suurem tahtmine. Panin pool kilomeetrit enne finiðit n-ö käigu sisse, sain teistelt 20 meetrit eest ära ning hoidsin seda kuni lõpuni. Ma teadsin täpselt, kuidas lõppu sõita, olen seda siin tuhandeid kordi proovinud,” ütles kodurajal sõitnud Juursalu ja tunnistas, et tema vastu oli kõikidel konkurentidel väga raske saada.

2006 – 5.

Võistkondlikult võitis Tartu suusaklubi, nelja punktiga kaotas Alutaguse SUKL/A2K võistkond.

Idavirumaalastest võitsid 40km distantsil oma vanuseklassid: M60 Jevgeni Voloðin (üld 99. koht), M70 Jevgeni Sokolov (üld 290.koht), N60 Nadezda Poljakova (üld 459. koht) ja N20 Ave Uustalu (üld 614.koht). 20km distantsil: M17 Taivo Valdur (üld 2. koht), M20 Peeter Priks (üld 15. koht) ja N17 Laura Kuusemets (üld 22. koht).

Estoloppeti sarja neljas etapp toimub 17. veebruaril kui sõidetakse 42. Tartu Maraton.