30.04.2012

PILDID! Sellest, kuidas U20 finaal numbrites kulges

Kuna poolakad kahjuks ei teinud statistikapõhist online-ülekannet, siis on küsitud, kudias see U20 Euroopa noorte korvpalliliiga finaal HITO/Jõhvi – Minsk kulges, siis veidi kustutame infonälga ja toome otsustavad kohad numbrites teieni.

EYBL U20 finaal
KK HITO/Jõhvi – Minski BGUIR/RCOR 68:73 (16:17, 24:19, 13:20, 15:17)

I veerand
4.35 0:10 (vv 4/3, 2x2pm 1×3, vastane alustas väga tapva kaitsega, mille tulemusena saadi algedu)
5.30 3:13 (Tambre kolmene)
7.10 10:12
9.39 12:17
10.00 16:17

II veerand
0.15 18:17 (Laanemets viib korvi alt tabades HITO esmakordselt ette)
0.52 20:17
1.29 23:19 (Laanemetsa kolmene)
2.14 23:23
3.55 28:25
6.14 28:29
7.18 35:29
8.08 35:36 (vastaste 7:0 spurt vähem kui minutiga)
10.00 40:36

III veerand
2.58 45:40
6.10 45:50 (mängu alguse kõrval HITO teine 0:10 mõõnaperiood)
6.36 47:50 (Hito ei saanud korvi 3.38)
6.48 47:52
8.14 51:52
8.43 51:54
9.07 53:54
10.00 53:56 (vastased viimasel sekundil panevad pealt)

IV veerand
2.01 55:56
2.14 57:56 (pärast ebasportlikku viga tabas Saare mõlemad vabavisked ja HITO taas ees)
2.26 59:56 (Tambre alt sisse)
2.48 59:58
3.26 62:59 (kahe päeva jooksul esmakordselt platsile saanud Kuslap tabab kolmese)
3.31 Anijärv saab hea söödu Saarelt, kuid ei taba üksi korvi all olles. Kahjuks lisandusid samal veerandil veel kolm samalaadset eksimust – tagantjärele targana võibki öelda, et korvi alt vabalt mööda visatud punktidest oli väga puudu.
4.35 62:62
4.58, eelmisel rünnakul korvi alt vabalt positsioonilt mitte tabanud Tambre saab 5 vea. Viimased viis minutit pidi HITO läbi ajama selle kohtumise edukaimana 18 punkti visanud ja 8 lauapalli võtnud mängijata.
4.58 62:63 vastane tabas vabaviskeid 2/1
5.22 62:66 (vähem kui minutiga on vastane teinud 7:0 spurdi, samalaadne spurt oli neil teise veerandi lõpus)
6.59 65:66 (Saare kolmene, Hito oli “kuival” 3.33)
8.10 68:66 (Anijärve kolmene annab veel Hitole lootust)
8.55 Saare korvi alt mööda
9.23,3 68:69 (Vastaste 2.06 pikk (üks kahest nii pikast) keskmängija, turniiri MVP saanud Aleksandr Simeniuk mängitakse kolmese joone taha vabaks ja ta tabab rünnaku viimasel sekundil kolmese. Neli minutit korvita olnud valgevenelased lähevad nüüd juba lõplikult ette)
9.43 Ilusti vasakult äärelt läbi läinud Kool viskab korvi alt mööda
9.47 68:71 – kiirelt tehti vastastele viga, kuid vastane tabab vabaviskeid 2/2
9.56 Laanemets mängitakse ilusti kolmese taga vabaks, kuid vise, mis viinuks mängu tõenäoliselt lisaajale, ei taba
9.58 68:73 – veel tehti vastastele viga, kuid taas Minski nr 19 tabab mõlemad
10.00 HITO enam ei ürita ja vastaste võidutants võib alata.

U20s hooajal enne finaali 16st mängust 16 võitu saanud HITO kaotas mängu, kus vastane oli neist küll võimsam, kuid mängis väga üheülbalist korvpalli – vise peale ja lauda järgi. Samas võitlesid eestlased tublilt lauas ja kaotasid lauavõitluse vaid 47:48. Mõlemad võistkonnad viskasid mööda 6 vabaviset, kuid vastane sai neid visata rohkem (19/13 ja 28/22), sest HITO tegi 25 ja vastased vaid 18 viga. Samas vigadega väljalangejaid oli mõlemal samapalju (1) ja HITOl lõpetas mängu nelja veaga 1 ja vastastel 2 mängijat.

Erinevad statistikad (Poola keeles tekst, kuid paljuski arusaadavad)