26.07.2012
Petank

PILDID! Kohtla-Nõmmel võidutsesid Tihhonjuk/Nikkar

Kohtla-Nõmme lahtised meistrivõistlused võitis 19 paari seas Kohtla-Järve duo Vadim Tihhonjuk/Pjotr Nikkar.

Esimese astusega duo Tihhonjuk/Nikkar said alagrupist edasi teisena, kuid seejärel alistasid play-off”is kõik neli vastast.

Finaalis võitsid Tihhonjuk/Nikkar üllatusmehi isa-poega Tõnu ja Ülo Piiki, kellest Tõnu mängis oma neljandat reitinguturniiri ja Ülole oli see esimeseks petangivõistluseks. Finaal oli tasavägine, kuid seisul 10:9 lõi Nikkar paremuselt teisena asetsenud vastase kuuli ära nii, et saadi vajalikud kolm punkti ning mängu võit 13:9.

Pronksikohtumises ehk “segapaaride finaalis” olid teise asetusega Sirje ja Ivar Viljaste 13:6 paremad kuuendat asetust omanud duost Aigi ja Kalle Orro.

Nii nagu asetus nii ka koht oli paaril Mait Metsla/Matti Vinni, kes said viienda koha.

Paremuselt kolmas segapaar olid kaheksanda koha saanud Maarika Raja/Rene Kundla, kes suutsid kolmapäeva õhtul ainsana jagu saada (13:7) hilisematest turniirivõitjatest.

B-turniiri võitsid ja said 9. koha Vladimir Ogneðtðikov/Tõnu Kapper, C-turniiri võitsid ja said 13. koha Jaan ja Oskar Sepp. Parima kohaliku paarina olid Marko ja Maido Rooden 15. kohal.