18.01.2013
Firmasisesed

PILDID! KK HITO/Jõhvi alustas võidu ja kaotusega

Euroopa noorte korvpalliliiga U15 vanuseklassi teise divisjoni teisel etapil Jõhvis sai võõrustaja KK HITO/Jõhvi kaotuse Helisingi BC ToPo meeskonnalt, kuid võideti Läti klubi BS Ogre. Teine Jõhvis mängiv Eesti klubi BC Tallinn jäi kaheksast meeskonnast avapäeval ainsana võiduta, kirjutab hito.ee.

Jõhvi etapp algas väga põnevalt, sest kolmest esimesest kohtumisest kaks lõppes lisaajal ja ühes mängus polnud lisaaeg kaugel. Kahjuks pidi lisaajal kaotusekibedust tundma ka KK HITO/Jõhvi, kes Soome klubi BC ToPo vastu kaotas avaveerandi 11:23 ja oli teisel veerandil juba kaotuseisus 17 punktiga (12:29), kuid poolajaks suudeti vahe vähendada kaheksale punktile (23:31). Kolmas veerand läks taas hitolastel veidi käest, see kaotati 7:10 ja vahe oli veerandaja lõpuks taas üle 10 punkti – 30:41.

Neljas veerand oli initsiatiiv aga hitolastel, kes said viigi 42:42 ja läksid ettegi 48:47 ja 50:48, kuid külalised said siiski seada tabloole 50:50 viigi ja sellet seisult algas ka lisaaeg. Lisaajal sai HITO/Jõhvi 54:50 ette, kuid mäng polnud kaugeltki tehtud, eelkõige eestlaste endi eksimuste pealt suutsid soomlased viigistada 54:54 ja 56:56 ning ettegi minna 57:56. 57:57 seisult jäi lõpuni 17 sekudnit ja hitolastel oli võimalik kasutada viimase rünnaku õigust. Hitolaste tagamängija põrgatas aga palli vastaste vahel vastu oma jalga ja pall läks soomlastele, kes viie sekundiga jõudsid keskpositsiooni viskele ja võitsid 59:57.

Hitolaste väikeseks lohutuseks sai järgmises mängus veelgi rumalama kaotuse lätlaste omavalises kohtumises BS Pardaugava meeskond, kes lõpusekunditel oli 43:41 ees ja vastastel oli küll pall, kuid pardaugavalastel oli tehtud vaid kaks viga. Selle asemel, et sekundeid vea tegemisega nulli jooksutada lasti vastastel rahulikult visata korv ja lõpuks kaotati lisaajal Ridzenele 50:54.

Päeva esimeses pooles said võidu veel BS Ogre, kes alistas Kashastanist külakosti tooma tulnud BC Barsy 58:55 ja soomlastest olid edukad ka Tapiolan Honka mängijad, kes võitsid BC Tallinna 63:47.

Päeva teise poole esimeses mängus näitas Kashastani meeskond, et ka sela riigis osatakse veidi korvpalli mängida ning alsistati tasavägises kohtumises 45:40 BC ToPo. Seejärel sai esimese võidu tabelisse ka KK HITO/Jõhvi, kelle mängijad olid avamängu vigadest õppust võtnud ja BS Ogre alistati kindlalt 56:45.

Päeva ühepoolseimas mängus sai Tapiolan Honka tabelisse teise võidu, kui BS Ridzene alistati koguni 69:34. Päeva viimases kohtumises kaotas BC Tallinn BS Pardaugava vastu pärast normaalset, 17:21 lõppenud poolaega kolmanda veerandi 8:19. 25:40 alanud viimasel veerandil võideldi välja seisud 35:42 ja 37:44, kuid rohkemaks tallinlastel seekord jaksu polnud ja mäng kaotati 47:56.

Reedel ja laupäeval algavad mängud Jõhvi spordihallis kell 9. KK HITO/Jõhvi mängib reedel kell 13.30 Kashastani meeskonnaga ja päeva viimases mängus kell 19.30 ollakse vastamisi BS Ridzenega.

Pühapäeval kell 13.30 kohtutakse turniiri viimases mängus BS Pardaugava meeskonnaga. Pärats sed kohtumist saab Jõhvi spordihallis vaadata maakonna karikavõistluste finaalkohtumisi. Kell 15 on naiste finaalis vastamisi Narva – Sillamäe ja kell 17 on meeste finaalis vastamisi KK HITO – Askele/Kiviõli. Päeva lõpetab kell 18.30 algav naiste meistrivõistluste mäng, kus Jõhvi võõrustab Narvat.

Sissepääs Jõhvi spordihallis nädalavahetusel toimuvatele korvpallilahingutele on tasuta.