03.03.2012

PILDID! Jõhvi ja Mäetaguse valdadest edukamad

Kuremaal laupäeval alanud Eesti valdade talimängudel on esimesel päeval idavirulastest kõige edukamalt esinenud Jõhvi korvpallurid ja suusatajad ning Mäetaguse uisutajad.

Jõgevamaal toimuvate mängude esimese alana jõudiski lõpule Adavere 250 m staadionil toimunud kiiruisutamisvõistlus, kus Ida-Virumaa au hoidsid ainsana kõrgel Mäetaguse esindajad. Tegid nad seda edukalt saavutades võistkondlikult viienda koha. Individuaalselt sai parima koha Leena Tukkija, kes oli naistest neljas.

Teistel aladel (male, kabe, lauatennis, meeste ja naiste korvpall) alustati laupäeval turniiridega ja suusatajad selgitasid individuaaldistantsidel paremaid.

Suusatamises on avapäeva järel Jõhvi neljandal kohal, Iisaku sai 11. ja Mäetaguse 14. koha. Pühapäeval liidetakse laupäevastele punktidele teatesuustamise punktid. Medali teenisid laupäeval kolm Ida-Virumaa suusatajat, Janari Rajas (Iisaku) oli kolmas meeste põhiklassis, teise koha said Jõhvi esindajad Arvo Sala (M40) ja Reelika Vallas (N18).

Meeste korvpallis pääsesid finaalturniirile kaks Ida-Virumaa võistkonda. Neist edukaimalt esines Jõhvi, kes alistas alagrupis kõik kolm vastast ning pääses pühapäevasesse poolfinaali, kindlustades ühtlasi järgmiseks aastaks koha finaalturniirile. Eelmise aasta hõbe Toila pidi sel aastal leppima 8. kohaga.

Naiste korvpallis sai Mäetaguse 10. ja Jõhvi 11. koha.

Males on 13st voorust peetud kaheksa ning Jõhvil on reaalne saada neljas koht, Mäetaguse sihib 11. kohta.

Kabes on Jõhvi avapäeva järel üheksas ja Mäetaguse 15.

Lauatennises sihib Jõhvi kohta teise kümne alguses ning Mäetaguse sai laupäeval pisut võidurõõmu tunda.