05.11.2011
Firmasisesed

PILDID! HITO/Jõhvi võitis avaringi täiseduga

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas jätkab edukat esinemist eelmise hooaja pronks HITO/Jõhvi, kes hooaja viienda võidu sai reedel, kui alistati eelmise hooaja hõbe Tallinna Balteco 76:58.

Vahe läks suureks viimasel veerandajal, kui 52:47 seisul tegid hitojõhvilased viie minutiga 15:2 spurdi ja seisul 67:49 viimase kolme minutiga külalised enam ohtlikuks ei muutunud.

Küll hingasid baletcolased võitjatele nii kuklasse kui ka korra otsasisele kuni murdemomendini. Tallinnas liikulusavarii ja edasi udu kätte jäänud külalised jõudsid mängule hilinemisega, kuid avaveerand mängiti kui võrdne võrsega ja see lõppes 14:11.

Teise veerandaja keskel oli HITO/Jõhvi edu juba turvaline – 25:13, kuid sellest lasti end uinutada, vastane sai järgi 25:23, 27:27 ja väljakuperemehed jäid tahagi 29:31. Vastastel ei lasknud ennast aga vaheajale mõnusa tundega minna Sander Saare, kes poolaja lõpusekunditel tabas laupõrkega kolmese ja lisaks veel väljateenitud vabaviske – vaheajaks taas HITO/Jõhvi ees – 33:31.

Kolmas veerandaeg kiiguti: alguses suurema hooga 39:31 – 39:39, siis väiksemaga 41.39 – 41:41, 43:41- 43:42, siis said taas väljakuperemehed sisse veidi suurema hoo, millele tuli vastu vaid üks kolmene 50:42 – 50:45. Väike kiikumine oli ka viimase veerandi alguses: 52:45 – 52:47, siis lükkasid hitolased vastase kiigelt maha ja lõpuks sai vastane kiigele vaid mõnel korral ja sedagi seal pea allaspidi rippudes.

HITO/Jõhvi punktid jagunesid ühtlaselt, kahekohalise arvu punkte viskasid viis meest: Margo Tali ja Edvard Trumm 14 (Trummilt lisaks 13 lauapalli), Siim Laur ja Sander Saare viskasid 12 ja Markus Laanemetsa arvele jäi 10 silma.

Külaliste edukaim oli 19 punktiga Howard Frier, kelle suhtes käib Baltecol praegu korvpalliliiduga vägikaikavedu, kas mees võib mängida nagu välsimaalane või kuna ta siin on pikalt elanud, siis ei peaks ta eest välismaalase eest nõutavat suurt raha välja käima. Tingimisi mänguõigust omavat Frierit toetas 15 punktiga Raoul Suurorg, teised külalised jäid neist kaugele.

Nüüd on esiliiga meeskonnal paarinädalane mängupaus. 17. novembril kohtutakse Tallinnas BC Kalev IIga ja päev hiljem kodus Audentesega. Teisele ringile läheb HITO/Jõhvi vastu alagrupi liidrina, 5 võitu 5st mängust omavatele hitolastele järgnevad 4 võiduga BC Kalev II ja 3 võitu omav Balteco.