22.04.2012

PILDID! HITO/Jõhvi taas A-klassi Eesti parim

Kui eelmisel aasta kevadel pakkus KK HITO üllatuse, alistades finaalis favoriidi BC Kalev/Cramo järelkasvumeeskonna ja võitis A-klassis Eesti mainekaima noorte meistritiitli, siis sel aastal läks põhihooajal vaid ühe mängu kaotanud HITO/Jõhvi finaalturniirile vastu favoriidina. Laupäevases poolfinaalis alistati naabrite, Rakvere BC Tarvase järelkasvumeeskond ja pühapäeval alistati Tartus vastaste kodupubliku kurvastuseks ülimalt dramaatilises mängus teise Eesti klubikorvpalli hiiu, Tartu Ülikooli järelkasvumeeskond. Finaali parimaks valiti Sander Saare.

Finaalis oli HITO/Jõhvi enamus mänguajast tagaajaja osas, kuid viimasel veerandil saadi ette, jäädi korraks taha, kuid lõpuks siiski võideti. Kusjuures viimne veerand võideti 18:5,

Laupäevases poolfinaalis alistas HITO/Jõhvi Rakvere Tarva järelkasvumeeskonna 32:36 kaotatud poolaja järel 80:58. Poolfinaalis tehti asi selgeks kolmandal veerandil, mis võideti 25:8.

HITO/JSK koosseis otsustavates mängudes: Karl Sööt, Sten Kunts, Sander Saare, Rasmus Luud, Arti Aia, Roel Burov, Fredi Müür, Mario Kirsimaa, Jalmar-Joosep Saar, Jonas Kuslap, Mikk Teelahk, Georg Tambre. Haiguse tõttu ei saanud otsustavaid mängudes kaasa teha Aleksis Anijärv, kes toetas meeskonda pingilt. Hooaega alustas kuni vigastuseni ka Daniel Ivasjuk. Võistkonna peatreener on Priit Sternhof, teda aitas Peeter Sööt ja oma nõuga oli abiks ka Meelis Luud.

Oma teise A-klassi meistrikula said Saare, Anijärv, Aia, Luud, Burov ja Tambre ning treenerina Sternhof.

MIS FINAALI OTSUSTAVATEL MOMENTIDEL JUHTUS

Esimese poolaja 38:45 kaotanud ja teise poolaja alguses maa-ala kaitsega näppu lõiganud (HITO kaotusseisul 40:45 tabas tartlane Brett Nõmm pooleteise minuti jooksul kolm kaugviset, viies sellega 300 kaasaelajat ekstaasi) ning 7.53 enne kolmanda veerandi lõppu oli HITO/Jõhvi 14 punktiga (40:54) taga olnud hitolased alustasid viimast veerandit kümnepunktilises kaotusseisus (49:59). Kusjuures seisul 48:56 (3.22 kolmanda veerandi lõpuni) ei saanud kumbki meeskond kolm minutit korvipoegagi.

Viimasel veerandil alustas HITO/Jõhvi hea kaitse najal meeletut tagaajamist. Enam kui viis ja pool minutit ei saanud vastased ühtegi punkti. Kuigi korvpallihaldjas ka hitolastele sel perioodil väga helde ei olnud, suudeti 4.33 enne mängu lõppu minna Mikk Teelahu tabavast kaugviskest 60:59 üle pika aja, pärast 8:6 edu (suurim HITO/JSK edu oli neli punkti, seda teisel minutil kui juhiti 4:0) taas ette minna. Kuid poolfinaalis T. Soku KK vastu sarnasest olukorrast välja tulnud tartlased ei andnud alla.

4.21 Ida-Virumaa juurtega, TÜ üks liidritest, poofinaalis hiilanud Artur Saariste tabab kahest vabaviskest ühe ja seis viigiline 60:60
4.06 Kaugvisetega (mängus tabas 23st kaugviskest 3, Saare 7/0, Saar 6/0) kimpus olnud hitolased tabavad teise kaugviske, Sten Kunts viib HITO ette 63:60
3.54 Jalmar-Joosep Saar teenib Saaristelt ründaja vea, TÜ kasutab minutilist mõtlemisaega
3,9 sekundit ja Saariste teenib vabavisked
Sander Saare saab lauapalli, tartlased teevad talle vea, Tartu kasutab oma viimase mõtlemisaega. mängida 1 sekund
1,0 lõpuni – Saare tabab kindlalt mõlemad vabavisked, kindlustades sellega vähemalt lisaaja
Kuna vastastel polnud enam mõtlemisaega, pandi pall mängu otsajoone tagant ja viimane tartlaste üleväljakuvise enam ei tabanud

Huvitav on see, et HITO/JSK juhtis 40 minutilisest mängust kohtumist vaid 6 minutit ja 2 sekundit
0.53 (0.48 – 1.41): 2:0 ja 4:0 ja 4:2
1.03 (2.49 – 3.52): 8:6
0.12 (35.27 – 35.39): 60:59
3.40 (35.54 – 39.34): 63:60, 63:62
0.14 (39.46 – 40.00): 65:62, 65:64, 67:64

HITO/Jõhvi SK oli tulnud teist aastat järjest Eesti A-klassi meistriks, kinnitades sellega, et eelmise hooaja esikoht polnud kaugeltki juhuslik. HITO/JSK kaotas meistrivõistlustel 22st mängust vaid ühe, 16 võidu järel kaotati Tartus (siis mängiti TÜ sporihoones, medalimängud peeti A. Le Coqi spordihoones) 11. märtsil hilisemale pronksivõitjale T. Soku KK võistkonnale 54:75.