13.04.2012

PILDID! HITO/Jõhvi sai raske võidu

Eesti korvpallimeistrivõistluste veerandfinaali avakohtumises alistas KK HITO/Jõhvi 86:79 Tallinna SK Marcuse. Poolfinaali jõudmiseks on vaja vastane alistada kahes mängus. Seeria teine kohtumine peetakse 19. aprillil Tallinnas ja kolmas vajadusel päev hiljem taas Jõhvis.

HITO/Jõhvi sai küll 15:6 ja 19:10 algedu, kuid avaveerand lõppes 21:19. Teisel veerandil saabus kiiresti viik 23:23 ja külalised said ette 25:24, 31:27 ning võitsid poolaja 46:41.

Kolmandal veerandaja alguses näitas Marcus samuti head mängu, juhiti 53:46 ja veel viiendal minutil 57:51. Tali tabavate kolmeste toel sai HITO/Jõhvi ette 60:57, kuid viimasele vaheajale läksid siiski liidrina külalised 64:63.

Viimased helged momendid olid pealinlastele viimase veerandaja alguses. Juhiti 69:67, kuid siis läks HITO/Jõhvi veidikeseks ajaks oma teed – 9:0 spurt viis nad ette 76:69. Veel korraks oli külalistel tunne, et mängu saadakse päästa, kuid HITO/Jõhvi ei andnud käest ei eduseisu 80:77 ega 82:79, vaid vormistas võidu 86:79.

Hädas olid väljakuperemehed vabaviskejoonel. Esimesel poolajal tabati karistusviskeid 20/10 ja kogu mängus 43/25. Märkamatult kerkis HITO/Jõhvi resulatiivseimaks 18 punkti visanud Siim Laur. Edvard Trumm viskas 17 punkti ja võttis 19 lauapalli, Margo Tali toetas võistkonda 14 ja Georg Tambre 13 punktiga. Vastaste parim oli 23 punkti visanud Kristo Orula.