30.10.2010

PILDID! 35+ võrkpalliturniiri võitis Narva

Iisakus peetud Ida-Virumaa 35+ mängude eelviimasel alal, võrkpallis sai esikoha Narva.

Osales 5 võistkonda: Iisaku, Kohtla-Nõmme, Narva, Kohtla-Järve ja Jõhvi. Mängiti turniirisüsteemis parem kolmest geimist ja 21 punktini.

Esimeses kohtumises olid vastamisi Iisaku ja Kohtla-Nõmme, mille Iisaku võitis 2:0 (21:5; 21:4).

Teisena kohtusid Narva ja Kohtla-Järve. Esimese geimi võitis Narva suurelt 21:9, kuid teises geimis hakkas Kohtla-Järve südilt vastu. Geimi võitis ikkagi Narva 22:20. Kuid siis selgus, et Kohtla-Järve võistkonnas ei mänginud 50+ meesterahvas nagu juhendis ette nähtud ja nii said nad tabelisse 1 punkti asemel 0 punkti.

Järgmisena kohtusid Kohtla-Nõmme ja Jõhvi. Selleks kohtumiseks oli Kohtla-Nõmme juba rohkem valmis, mida näitavad ka punktid – nad kaotasid kohtumise 7:21 ja 11:21.

Kõige tasavägisem kohtumine turniiril oli Iisaku ja Kohtla-Järve (õige koosseis) vahel. Kui esimese geimi võitis Kohtla-Järve 21:16, siis teise Iisaku sama tulemusega. Ka kolmandas oli algul ees Kohtla-Järve, kuid Iisaku suutis mängu viigistada ja lõpuks ka võita 15:12.

Esimeses geimis suutis Jõhvi Narvale korralikku vastupanu osutada, vahepeal isegi juhtis, kuid lõpuks pidi ikkagi vastu võtma kaotuse 18:21. Teises geimis aga lagunes Jõhvi mäng täielikult ja see geim kaotati 7:21.

Kohtla-Järvel ei olnud erilisi raskusi Kohtla-Nõmme võitmisega – geimid vastavalt 21:5 ja 21:10.

Iisaku vastu ei saanud Jõhvi esimese geimi algul oma mängu korralikult käima, kuid geimi lõpp kuulus ikkagi Jõhvi võistkonnale 21:17. Teises geimis ei olnud Jõhvil aga probleeme geimi võitmisega – 21:10.

Järgmises kohtumises võitis Narva Kohtla-Nõmmet 2:0 (21:7; 21:10) Enne viimast kahte mängu oli Narva juba esikoha endale kindlustanud.

Jõhvi ei saanud esimeses geimis Kohtla-Järve vastu jällegi oma mängu käima ja pidid vastu võtma kaotuse 14:21. Teises geimis oli pilt hoopis vastupidine – Jõhvi võitis selle geimi 21:10 ja kolmanda geimi 15:7. Sellega olid nad kindlustanud endale 2. koha, seejuures vanuseliselt kõige vanem võistkond ja olenemata viimase mängu tulemusest oli kolmas Iisaku.

Viimases kohtumises võitiski Narva Iisaku võistkonda 2:0 (21:9; 21:13).

1. NARVA: Ljudmila Demakova (1965), Olga Zaharova (1971), Valentina Parubtðiðena (1971), Georgi Korotkov (1969), Vadim Nikolajev (1969), Vladimir Nikitin (1952)
2. JÕHVI: Aime Luuk (1950), Anne Kallavus (1960), Galina Perfilova (1957), Artur Varunov (1964), Aare Aava (1962), Ülo Raidma (1940), Enn Loko (1942)
3. IISAKU: Ene Laanemets (1962), Eda Välimets (1964), Helge Murutalu (1970), Priit Palmet (1971), Aulis Paal (1973), Kalvi Kivimäe (1947)
4. KOHTLA-JÄRVE: Valentina Kullamägi (1946), Jelena Tðepelova (1967), Nadeþda Kiisvek (1974),  Sergei Zahharov (1960), Igor Rubin (1965), Ruslan Traytak (1972), Oleg Aljohhin (1968)
5. KOHTLA-NÕMME: Piret Niglas (1968), Ege Jool (1975), Liivi Kingu (1963), Imbi Tito (1968), Mait Metsla (1958), Raul Räitsak (1965), Ain Luuk (1952), Mait Rooden (1971)

Ida-Virumaa 35+mängude selle aasta viimase alana on 28. novembril Aseris kavas lauatennise võistlus.