02.09.2012
Jalgrattasport

Peenema sai omas klassis esikoha

Vändra selle aasta Eesti grupisõidu meistrivõistluste rada iseloomustas tõusude puudumine. Võistlejad said oma taktika ehitada ainult tugevalt puhuva tuule oskuslikule ärakasutamisele. Jõhvi IAT võistkonnale tuli Pärnumaalt kuld- ja pronksmedal.

Esimesena olid stardijoonel Seenior 1 (30 – 39.a), Seenior 2 (40 – 49.a), Seenior 3 (50 – 59.a) ja Sport klassi võistlejad, kellel tuli läbida 92 km. Sõideti 9,2 km ringil, mida võistlejatel tuli läbida 10 korda.

Peagrupp püsis koos vaatamata pidevaltele lahtirebimiskatsetele ja võitjad selgusid alles finiðijoonel.

Eesti esivõistluste medaleid jaganud Sport klassi sõitjatest oli täna kiireim üldarvestuses 5. finiðijoone ületanud Reijo Peenema Investment Agency Teamist, teisele kohale tuli Pärnu mees Kardo Aia klubist Püha Loomaaed (üld. 13.) ja kolmas Genri Grossmann Amservi võistkonnast (üld. 16.)

60.a vanemad seeniorid sõitsid täna 55. km, läbida tuli läbida 6 ringi. Kõige staaþikamate ratturite hulgas tõusis poodiumi kõrgeimale astmele legendaarne Kalju Koch Hawaii Expressist, teine koht kuulus Ain Talule Saaremaa Jalgrattaklubist Viiking ja kolmas koht Anatoli Männile Investment Agency Teamist.