17.09.2013
Orienteerumine

Orienteerujad naasesid Eesti meistrivõistlustelt medalitega

RSK Jõhvikas orienteerujad on septembrikuu jooksul saanud igat karva medaleid.

Tänavused viimased Eesti meistrimedalid orienteerumises jagati möödunud laupäeval välja pikal rajal Värska vallas Nedsaja külas 14. septembril. Orienteerumisklubi Peko korraldatud võistlusel startis 250 orienteerujat. Võistlus toimus ühisstardist, mis tekitas omajagu põnevust. Jõhvika klubile tulnud medalid olid seekord pronksised. Pronksmedali võitlesid välja Väino Aul vanuseklassis M65 ja Anne Jundas N65, kusjuures Aulil jäi hõbemedalist puudu üks sekund. Hea tulemuse said ka Allan Roosimägi klassis M21 A, kes sai 18 võistleja hulgas seitsmenda koha ja Mihkel Nahkur oli klassis M50 15 võistleja hulgas viies.

Eesti tänavused meistrid orienteerumise öisel rajal selgitati nädal varem Kanepi lähedal Lajavangul. Jõhvika klubile tõi hõbemedali Tiit Ploompuu võistlusklassis M60.

Juba järgmisel päeval startis 350 orienteerujat Eesti meistrivõistluste sprindirajale. Sprindirajad kulgesid Otepää linnas, Apteekrimetsas ja Tehvandi staadioni ümbruses. Eesti meistriks tuli Väino Aul vanuseklassis M65. Naistest sai hõbemedali Anne Jundas klassis N65. Aime Mõik tuli klassis N60 viiendaks, kaotades kolmandaks tulnud võistlejale vaid 47 sekundit. Tubli jooksu tegid ka Urmas Sulaoja klassis M50, kes tugevas konkurentsis saavutas 18 osavõtja hulgas kuuenda koha, kaotades pronksi saanud võistlejale poolteist minutit. Piret Niglas oli klassis N45 seitsmes.

Eeloleval nädalavahetusel selgitatakse Põlulas välja Ida-Virumaa meistrid, kuid juba sel neljapäeval on kõik orienteerumissõbrad oodatud Jõhvisse, kus kavas on neljapäevakute viimane etapp.