08.10.2023
Korvpall

Nädalavahetusel toimus Optibet Rahvaliigas 3 kohtumist.

6. oktoobril Jõhvi Spordihallis võõrustas Jõhvi Gümnaasium / BC Karjamaa läänevirukate meeskonda Haljala NGU. Koduvõistkond sai täieliku sauna mille tulemuseks jäi 40:122.

Reede õhtul võõrustas Jõhvi gümnaasium/SK Karjamaa Jõhvis Haljala NGU võistkonda. Haljala otsustas mängu ära juba esimesel veerandajal, mis võideti 26:8. Edasi kasvatati edu veelgi ning mängu tulemuseks jäi 122:40. Võitjate parimana viskas Taevon Lewis 39 punkti, Madis Mülla lisas 19 punkti ja Timo Tubli 15 punkti. Kaotajatele tõi Kusti Kilk 13 punkti.

________

Samal päeval võõrustas KK Hito oma kodusaalis Kohtla-Järve Spordikeskuses Toilat mille kaotas 72:81.

Esimese veerandaja võitis küll Toila 26:19, kuid poolajale mindi Hitolaste 42:36 eduseisul. Kolmanda veerandaja keskel jäid Hitokad aga neljakesi ning veerand aeg kuulus Toilale 30:13 ning sellega oli ka mängu saatus otsustatud. Lõppskoor 81:72 Toilale. Võitjatele tõi Andrus Lehismets 26 punkti ja Riho Unt 25 punkti (7 kolmepunktiviset). Kaotajate parim oli Margo Tali 30 punktiga.

__________

7. oktoobril võitus Lüganuse oma kodusaalis Maidlas BC Narvat 71:62.

Päeva teises mängus sõitis BC Narva külla Lüganusele, kus esimene poolaeg mängiti võrdselt ning pausile mindi 32:39 Narva eduseisul. Kolmandat veerandaega mängis paremini aga Lüganuse, mis õnnestus kodumeeskonnal võita 22:12 ning viimasel veerandil ei suutnud Narva enam mängu tagasi tulla. Lüganuse avas turniiritabelis võiduarve 71:62. Võitjate parim oli Tanel Maalma 29 punktiga, Jussi Kaldaru lisas 10. BC Narva parim skoorikütt oli Aleksei Zavoronkov 19 punktiga.

Rahvaliigas on nüüd vahenädal ning järgmisel nädalal lähevad omavahel vastamisi: