28.03.2015

Noto Outlet/Toila pääses finaalturniirile

10. ja 11. aprillil Paides toimuval Eesti korvpallimeistrivõistluste teise liiga finaalturniiril esindab Ida-Virumaad Noto Outelt/Toila.

Noto Outelt/Toila alistas kolmandas, otsustavas veerandfinaalkohtumises EMÜ SK reede õhtul Voka spordihoones 66:64. Võitjate punktid jagunesid väga ühtlaselt, kuus mängijat kogusid 8-13 punkti, neist edukaimana sai Markus Laanemets 13 punkti kõrvale ka 16 lauapalli.

Noto Outlet/Toila poolfinaalivastane ei ole veel selge, sest tiitlikaitsja Tallinna SK RIM/Scanweld on veerandfinaalis raskustes TÜ/Rock III meeskonna vastu ja selles seerias on seis 1:1. Kui avakohtumise võitis RIM/Scanweld kodus 71:59, siis tartlased said omakorda oma kodus võidu 77:67. Otsustav, kolmas mäng peetakse 1. aprilli õhtul Tallinnas.

Teises tabelipooles on poolfinaalis vastamisi SK Torma Sport ja Paide Viking Window. Paide Viking Window oli oma veerandfinaalis 2:0 (74:71 ja 104:68) parem BC Tarvas/Rakvere Spordikoolist ja SK Torma Sport alistas veerandfinaalis 2:0 (95:71, 79:51) Postimees/soov.ee, kes teatavasti oli 1/8finaalis alistanud 2:1 teise Ida-Virumaa meeskonnana 12 parema hulka mahtunud KK HITO/Jõhvi.

9.-12. koha turniiril oli KK HITO/Jõhvi teatavasti kaotanud lisaajal 71:73 Tallinna meeskonnale Ei, Emotsioon. 11.-12. koha vastaseks sai KK HITO/Jõhvi Orissaare Rocki, kes 9.-12. koha turniiri poolfinaalis kaotas reede õhtul kodus Rapla Stipendile 63:89.

Reede õhtul oli võistlustules ka 13.-20. koha turniiril osalenud Sillamäe/Molycorp, kes lohutusturniiri esimeses ringis oli kahe mängu kokkuvõttes Tartu Terminaalist kehvem ja langes seega 17.-20. koha turniirile, kus alistati Sillamäel 83:80 Tallinna Haabersti SK. Sillamäe/Molycorp vastane 17-18. koha kohtumises on Pärnu Mets/KK Paulus, kes viimati alistas Valga Kutseõppekeskuse 90:51.