18.01.2009
Suusatamine

Noortele kolm medalit

Eesti noorte suusatamise meistrivõistlustel peeti pühapäeval Otepääl klassides N16 ja N18 5 ja klassides M16 ja M18 10 km vabastiiliga sõidud. Ida-Virumaa noorsuusatajad kogusid kolm autasu.

Klassis M18 sai kindla esikoha Nõmme SK suusataja, kuid Avo Sambla (Alutaguse SK) ja Aleksandr Maslennikov (Sillamäe SK) said teise ja kolmanda koha. Sambla kaotas võitjale 23,5 ja Maslennikov omakorda Samblale 6,4 sekundit. Viie parema hulka mahtus veel üks Ida-Virumaa suusataja, viies oli Tomas Kaurson (Kiviõli SK), kes kaotas Maslennikovile 29,8 sekundit.

21 parema hulgas oli koguni kaheksa idavirulast, lisaks nimetatutele veel: 9. Janari Rajas (SK Margus), 11. Heiki Velba (Alutaguse SK), 14. Siim Karukäpp (SK Margus), 17. Juri Lukinski (Sillamäe SK), 21. Deniss Demtðenko (Narva Äkke SK/SK Energia). 48 osaleja seas sai Tanel Vähk (Alutaguse SK) 41. koha.

Medal tuli Ida-Virumaale ka klassis N18, kus Darja Jurlova (Äkke SK/SK Energia) kaotas võitjaks tulnud tartlasele vaid 1,5 sekundit. Selles klassis oli veerandsada osalejat.

Klassis M16 oli 52 osalejat, idavirulaste kohad: 9. Kristjan Koskinen (Äkke SK/SK Energia), 23. Silver Selliov (Alutaguse SK), 29. Paul Nestor (Alutaguse SK), 43. Simo Jaanipere (SK Margus), 46. Madis Kolli (Alutaguse SK), Ainar Elberg (Alutaguse SK) katkestas.

Klassis N16 oli 39 osalejat, Alutaguse SK esindajad Kätlin Teedla, Janely Sojone ja Reelika Vallas said vastavalt 30., 33. ja 37. koha.