28.07.2023
Kergejõustik

Noorte olümpiafestivalilt medal Jõhvi

Savva Novikov võitis noorte olümpiafestivalil 400m tõkkejooksus uue isikliku rekordiga 53,02 pronksmedali!Sihikindlus viis võidule, sest alles paar päeva tagasi sai Savva tänu konkurendi eksimusele õiguse joosta lisajooksus.

16-aastase Novikovi isiklik rekord oli enne olümpiafestivali noorteklassi ehk 84 cm tõketega 55,31 (kusjuures meeste tõketega oli tema rekord parem ehk 55,15!). Olümpiafestivalil joosti samuti noorteklassi tõketega. Eeljooksus kohendas ta tippmargi 53,60 peale ja tänases finaalis oli aeg 53,02.

U18 klassi 400 m tõkkejooksu (noorte tõketega) Eesti rekord 52,75 kuulub 2009. aastast Rasmus Mägile, Novikov tõusis selles arvestuses teiseks.

Finaalis edestasid Novikovi taanlane Joel Frederik Von De (51,79) ja kreeklane Vladimiros Andreadis (52,70). Esimesena jäi medalist ilma iirlane David Davitt (53,12).