28.05.2010
Firmasisesed

Noored Soomes teised

Jõhvi SK saavutas 7.-9. maini Turus peetud noorte korvpalliturniiril kuni 14aastastest poistest teise koha. Võistkonnas olid: Priit Tiislär, Siim Markus Post, Karl Henri Kaljus, Raimond Heinsar, Steven Ziljov, Risto Künnapas, Sander Rebban, Brett Jörgen Sügis, Jan-Renel Saart, Reimo Saart; treener Lehar Kumari.

Turniiril osales 1996 a. sündinud poiste vanusegrupis 7 võistkonda, kes olid paigutatud kahte alagruppi. Jõhvi SK sattus kolmesesse alagruppi koos kohaliku Turu NMKY ( linna spordikool, Soomes oma regioonis teine) ja NaKo (FIN) võistkonnaga. Mängiti 2×14 minutit ja teisel poolajal võis kasutada maa-ala kaitset.

Esimene mäng NMKY-ga oli väga jõuline ja meile vigaderohke, saime 2 ebasportlikku ja 2 tehnilist viga. Vigade suhe 9:24. Teisel poolajal saigi meile otsustavaks vastaste maa-ala pressing, kaotasime 41:28 (15:16; Tiislär 10p, Post 6p, Ziljov 4p, Saart 3p, Heinsar 3p, Kaljus 2p).

Teine alagrupimäng NaKo -ga 38:28 (16:15) Jõhvile. Tiislär 17p, Saart 12p, Heinsar 4p, Post 3p, Ziljov 2p.

Poolfinaalis kohtusime teise alagrupi esimese Paide võistkonnaga. Mäng kindlalt Jõhvile 48:30 (18:19).Tiislär 18p, Heinsar 11p, Post 8p, Saart 6p, Ziljov 4p, Künnapas 2p.

Finaalis oldi siis vastamisi jälle NMKY võistkonnaga. Algus oli meile paljulubav, visked tabasid – 8:0, 11:3, 14:6, aga poolajaks olime ees veel vaid kahe punktiga (17:15) ja liidril Priit Tiisläril oli 4 viga. Teise poolaja teisel minutil saadud Priidu 5. viga  ja vastaste ülevälja maa-ala pressing kasvatasid vastaste edu peagi kümnele punktile. Lõpuks 42:29 , vead 12:22. Ziljov 13p, Post 7p, Heinsar 6p, Saart 3p.

Kokkuvõtteks: tulemus oli hea, aga korraldusliku poolega ei saa rahule jääda. Igas valdkonnas toimus poole kuni tunniajaseid viivitusi. Iga päev sai mingil söögikorral söök otsa ja lõpuks saime autasuks medalid, kus puudusid igasugused turniirile vihjavad märgised.