13.05.2012

Nii esi- kui ka meistriliiga finaalis läheb vaja kolmandat mängu

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel on nii meistri – kui ka esiliiga finaalseerias seis 1:1.

Kui laupäeval Kohtla-Järvel peetud kohtumise võitis Kohtla-Nõmme/HITO esiliiga finaalis 83:75, siis pühapäeval Maidlas peetud kohtumises sai 59:58 võidu Askele IV.

Maidla teises kohtumises, kus vastamisi olid meistriliiga finaalis Askele ja HITO sai võidu Askele 107:88 ja seega on ka finaalseeria seis viigis 1:1. Selles kohtumises läks Askele 15:2 ette, võitis avaveerandi 37:15, poolaja 65:36 (suurim vahe 36 punkti – 82:46) ning oli kolmanda veerandaja lõpuks ees 86:56. 30 punkti oli vahe ka viimase veerandi neljandal minutil (96:66). Lõpuks lasid väljakuperemehed külalised veidi lähemale.

Mõlemas liigas on tiitli võitmiseks vaja vastane alistada kahel korral.

Meistriliiga finaali kolmas, otsustav mäng peetakse eelkokkuleppe kohaselt reedel, 18. mail kell 19 Kohtla-Järve spordihoones. Esiliiga finaali mängupäevaks on 20. mai.

Meistriliiga pronkdiomaniku selgitavad Narva ja Remeks 27. mail Narvas. Ka selles seerias on seis 1:1.

Selgunud on esiliiga pronksiomanik, ainsas mängus alistas Mäetaguse SK 79:62 Jõhvi BC Karjamaa.