26.05.2007

NG Cupi võitja selgitavad Leedu ja Läti juuniorid

New Generation`s Cup korvpalliturniiri teisel mängupäeval Narvas said võidulisa Þalgiris/Sabonis BS ja Läti U18 koondis.

Esimene näitas laupäeval selgelt koha kätte Virumaa kuni 20-aastaste noormeeste koondisele, võites väljakuperemehi 112:54. Leedulased kasvatasid juba avaveerandajal eduseisu 29-punktiliseks 41:12 ja juhtisid poolajaks 58:29.

Võitjatele tõid Marius Rutkauskas 25, Donatas Motiejunas 19, Deividas Girdvila 13 ja Vytenis Lipkevicius 12 punkti. Lisaks hankis Motiejunas 12 ja Lipkevicius 11 lauapalli. Lauavõitluses tervikuna jäid Þalgirise juuniorid peale 53-32. Virulaste kasuks viskasid Timo Eichfuss ja Mooses Kaja võrdselt 15 punkti, esimene võttis maha ka 12 lauapalli.

Esimese mängupäeva suure allajäämise Þalgirise järelkasvule kiiresti unustanud Eesti kuni 18-aastaste noormeeste koondis andis südi lahingu Läti eakaaslastele, kellega minnakse kokku ka suvise EM-i A-divisjoni turniiril. Peatreener Indrek Visnapuu juhendamisel mängivad eestlased tunnistasid lõpuks lõunanaabrite 7-punktilist paremust 57:64. Poolajaks mindi puhkama viigiseisul 34:34.

Eesti meeskond näitas üles vastastest märgatavalt aktiivsemat kaitsetegevust – vaheltlõikeid kogunes neile 14, lätlastele 9. Samas jätsid soovida rünnakulahendused. Eestlaste skooritegemise eest kandsid suuremat hoolt Karl Vimberg ja Margus Klementsov, kes viskasid vastavalt 14 ja 12 punkti. Esimese arvele jäi lisaks 9 (neist 5 ründelauast) lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Läti koondise rivistuses kerkis resultatiivseimaks Dairis Bertans 19 punktiga.

NG Cupi otsustaval kolmandal päeval selgub lõplik järjestus – kolmandale kohale mängivad Narva spordikeskuse saalis pühapäeval kell 11 Virumaa U20 ja Eesti U18 koondis ning võitja selgitavad kell 13 algavas kohtumises Þalgiris ja Läti kuni 18-aastaste poiste koondis.

NG Cupi tulemuste ja põhjalikuma statistikaga on võimalik tutvuda Rakvere spordikeskuse kodulehel aadressil www.rakverespordikeskus.ee.