07.01.2009

Neli idavirulast noortekoondises

3.-5. jaanuarini Tallinnas peetud Läänemere noorte korvpalliturniiril kuulus U16 vanuseklassis koondisesse kaks BC Viru Basket mängijat. Kaks Narvast pärit neidu mängisid neidude koondistes.

Eesti U16 klassi poisid kaotasid avavoorus Rootsile 60:79, selles kohtumises sai idavirulastest kaheksa minutit mänguaega Artur Saariste, kelle neli viset läksid küll mööda, kuid ta võttis ühe lauapalli.

Eesti U16 vanuseklassi tüdrukud kaotasid avavoorus Rootsile 43:66, Narvast pärit Ksenia Zahharenkova sai mänguaega 41 sekundit.

Eestu U18 klassi tüdrukud kaotasid Rootsile 57:63, narvalane Anastassia Ptitðõna oli Eesti koondises platsil enim aega – 33.36, selle ajaga viskas ta 14 punkti, võttis 2 lauapalli, tegi 4 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget.

Teisel võistluspäeval alistasid Eesti U16 poisid 77:68 Soome. Selles kohtumises sai idavirulastest ligi kaheksa minutit mänguaega Jalmar-Joosep Saar, kes võttis ühe lauapalli.

Eesti U16 tüdrukud kaotasid pühapäeval Leedule 53:66, Zahharenkova platsile ei saanud. Lisaks kaotati samal päeval ka Soomele 50:62, selles kohtumises suutis Zahharenkova kolme mänguminutiga võtta ühe lauapalli.

U18 tüdrukud alistasid 65:60 Soome ning taas oli Ptitsõna platsil eestlastest enim – 31.54. Selle ajaga viskas ta 17 punkti, võttis 4 lauapalli ja tegi 2 vaheltlõiget.

Turniiri viimasel päeval olid Eesti koondislaste vastasteks lätlased. U16 poiste seas sai Läti 86:62 võidu, mõlemad idavirulased said mänguaega veidi üle 10 minuti, Saar jõudis selle ajaga visata 4 punkti, võtta 1 lauapalli ja anda 2 resultatiivset söötu, Saariste aktivasse jäi üks lauapall.

Eesti U16 neidu hävisid naabritele 40:93, Zahharenkova tegi viie minutiga ühe vaheltlõike.

Eesti U18 neiud kaotasid Lätile 57:69, enne kui viie veaga pingile langes viskas 26 minutit mänginud Ptitsõna 8 punkti, võttis 4 lauapalli ja tegi 5 vaheltlõiget.

Neiudude U18 ja pooiste U16 vanuseklassis sai Eesti Läti ja Rootsi järel ning Soome ees kolmanda koha, ülejäänud kahes vanuseklassis oli Eesti viimane.