22.10.2023
Jalgrattasport

Narvas toimusid Eesti meistrivõistlused Cyclo-crossis

Narvas Joaorus peetud Rand & Tuulberg Eesti meistrivõistlustel cyclo-crossis pälvisid eliitklassides võidud Markus Pajur (Tartu2024 Cycling Team) ja Laura Lizette Sander (AG Insurance – NXTG U23 Team).

Eliitklassi mehed sõitsid 2,6-kilomeetrist tehnilist ringi kümme korda ning kohe esimestest ringidest asus liidripositsioonile Pajur, kes pälvis lõpuks Eesti meistri tiitli ajaga 58 minutit ja 50 sekundit. Hõbedase autasu teenis Joosep Mesi (Trey Trek Team; +0.51) ja pronksise Gert Kivistik (ATT Investments; +2.03).

Eliitklassi naised kihutasid võidu kuuel ringil. Sander alustas tagasihoidlikumalt, hoides esmalt neljandat-viiendat positsiooni, kuid haaras seejärel liidrirolli ning teenis kuldse maantee duubli kõrvale Eesti meistri tiitli ka cyclo-crossis ajaga 41 minutit ja kaheksa sekundit. Elisabeth Ebras (UAE Development Team; +0.20) sai teise ja Elina Tasane (WCC Team; +1.17) kolmanda koha.

2023. aasta Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Eesti meistrivõistluseid aitasid korraldada Rand&Tuulberg, Jetoil As, Malmerk Klaasium, Hearum, RTS Infra Eesti, Viimsi Keevitus, Narva Bark, Integratsiooni Sihtasutus, Kultuuriministeerium, Äkke spordiklubi, VeloNarva MTÜ, EOK100.