21.02.2016

Narva United sai poolfinaali, Sillamäe SJK Dina mitte

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste meistriliigas peeti täna Viimsis veerandfinaalide korduskohtumised, kus Ida-Virumaa klubidel oli kodusest kodumängust kaasa võtta kolmeväravaline eduseis. Narva United suutis poolfinaali pääseda, kuigi ordusmäng kaotati 0:2, Sillamäe kaotas aga kordusmängu 7 väravaga

Anþi alistas Narva Unitedi 2:0, kuid edasipääsuks sellest ei piisanud

Triobet saaliliigas jõudis poolfinaali Narva United FC, kes suutis kahe mängu kokkuvõttes alistada Tallinna FC Anþi 7:6. Tänases põnevusmatðis olid 2:0 tulemusega üle pealinlased, kuid viimastel sekunditel ei suudetud Narva väravasse kolmandat palli lüüa.

Esimest väravat pidi täna Viimsisse kogunenud publik ootama enam kui veerand tundi, mil meeskonna kapten Sergei Kostin Anþi Artur Bõstrovi söödust juhtima viis.

Teisel poolajal omasid mõlema meeskonnad häid võimalusi väravani jõuda, kuid mõlema meeskonna kaitset oli raske lahti murda. Veidi enam kui viis minutit enne mängu lõppu otsustas Anþi lendavat väravavahti kasutada ning taktika kandis vilja – 2.25 enne kohtumise lõppu suutis Bõstrov Kostini söödu väravaks vormistada.

Kuigi Narva omas täna mitmeid võimalusi edasipääsu juba varem kindlustada, püsis põnevus viimaste sekunditeni. Anþil siiski rohkem Narva kaitsemüürist läbi murda ei õnnestunud ning 7:6 koondtulemusega edenes nelja parema sekka Narva.

Poolfinaalseerias, mis peetakse kahe võiduni, kohtub Narva põhiturniiril teise koha saavutanud Nõmme BSC Olybetiga.

FC Cosmos suutis seeria enda kasuks pöörata ning jõudis poolfinaali

Triobet saaliliigas jõudis viimasena poolfinaali Tallinna FC Cosmos, kes alistas täna Viimsis Sillamäe JK Dina 9:2 ning jõudis koondtulemuse 12:8 abil nelja parema sekka.

Eilse avavaatuse Sillamäel oli Dina võitnud 6:3, kuid nende kahjuks alustas Cosmos täna väga kiire väravaga. Erik Grigorjev, kelle nimele kirjutati täna kolm väravat, oli täpne juba mängu 47. sekundil. Vassili Kulik suutis küll neljandal minutil mänguseisu viigistada, kuid poolajaks oli seis tänu Maksim Aleksejevi, Boriss Poddubnõi ja ühele omaväravale 4:1 Cosmose kasuks.

Teisel poolajal suutis Cosmos Grigorjevi, Aleksejevi ja Anatoli Boðko kohtumist juba 7:1 juhtima minna. Aleksandr Gluhno lõi Sillamäe ridades seejärel ühe tagasi, mis tähendas, et veidi enam kui kümme minutit enne kohtumise lõppu lahutas Sillamäed edasipääsust vaid kaks väravat.

Dina meestel siiski mängu pööret ei õnnestunud tuua ning Oleg Kaljurand ja Grigorjev vormistasid lõppseisuks 9:2.

Poolfinaalis läheb Cosmos vastamisi põhiturniiri parima, tiitlikaitsja SK Augur Enematiga.

Poolfinaalseeriad peetakse kahe võiduni.