03.03.2017

Narva United FC pääses põnevuskohtumise võiduga finaali

Saalijalgpalli Eesti meistriliiga poolfinaali viimases, otsustavas kohtumises alistas Narva United FC 5:4 Tallinna FC Rinopali ja pääses seeria 2:1 võiduga finaali.

Narva jäi esimesel poolajal 0:2 taha, kuid poolajaks suudeti Eduard Baderi ja Vitali Andrejevi väravatest viigistada 2:2. Teisel poolajal keskel jäi Narva 2:4 kaotusseisu, kuid viimase nelja ja poole minutiga lõid narvalsed enam kui 500 pealtvaataja rõõmuks kolm väravat ja võitsid kohtumise 5:4. Narvalastest olid mängu lõpus resultatiivsed Stanislav Bõstrov, Vitali Andrejev ja Eduard Bader, kes mängu viimase värava lõi 19 sekundit enne lõpuvilet.

Poolfinaalseeria esimeses kohtumises sai Rinopal kodus 2:1 võidu, Narva suutis seeria kodus saadud võiduga 4:2 viigistada ning nii läks seerias vaja otsustavat kolmandat mängu. Põhiturniiril saavutas Narva United teise ja Rinopal kolmanda koha, ka siis mõlemad meeskonnad oma kodus vastast võitsid. Rinopal (endine Anþi) on kuuekordne Eesti meister.

Finaalis kohtub Narva United FC Tallinna FC Cosmose meeskonnaga. Esimene mäng peetakse finaalis FC Cosmose koduväljakul Viimsis, teine ja vajadusel kolmas toimuvad Narvas.

Põhiturniiril sai Narva United FC 31 punktiga teise ja FC Cosmos 21 punktiga neljanda koha. Omavahelistes mängudes oli parem Narva meeskond. 19. novembril Narvas alsitati Tallinna meeskond 6:2 (2:0; neli väravat lõi Vitali Andrejev) ja 21. jaanuaril Viimsis said narvalased 5:1 (2:0, Andrejevilt 3 väravat) võidu.

Tänu teisele kohale pääses Narva United otse poolfinaali, FC Cosmos alistas veerandfinaalis Sillamäe FC Molycorp Silmeti kahe mängu kokkuvõttes 16:10; avamängu kaotas Sillamäe kodus 4:11 ja Comos võis lubada endale kordusmängus 5:6 kaotust)  ja pääses poolfinaali. Poolfinaalis oli Cosmose vastaseks põhiturniiril 37 punktiga kindlalt esikoha saanud Tallinna SK Augur Enemat. Comsos alistas Auguri  kodus 5:3 ja võõrsil 3:2, kusjuures mõlemas kohtumises oli mängu normaalaeg lõppenud 2:2.

Finaali kordus

Tallinna FC Cosmos ja Narva United FC kohtusid finaalis ka eelmisel hooajal. Avakohtumise Narvas võitis lisaajal 7:2 (normaalaeg 2:2) FC Cosmos, seeria teine mäng Viimsis lõppes Cosmose 5:0 võiduga ja nii oli kolm hooaega järjest pronksi saanud FC Cosmos (hooajal 2012/2013 mängiti FC Raketa nime all) tulnud esmakordselt Eesti meistriks. Põhiturniiril mõlemad meeskonnad eelmisel hooajal esikolmikusse ei mahtunud, FC Cosmos oli ka siis neljas ja Narva United sai play-off“i koguni viimase, kuuendana.

Narva United oli hõbeda saanud ka hooajal 2012/2013, siis jäädi finaalis mängudega 1:2 alla FC Anþile (Narva United võitis avakohtumise võõrsil 2:0, seeria teine mäng peeti Sillamäel, kus Anþi sai võidu tänu viimase minuti väravale 3:2, seeria kolmas mäng peeti Narvas ja selle võitsid külalised 576 pealtvaataja ees pärast 2:1 lõppenud poolaega 9:2 – fotod). Lisaks on narvalastel FC Narva-Jõesuu nime all ette näidata pronks hooajast 2011/2012.

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste senised esikolmikud ja käesoleva hooaja finalistide kohad

2006/2007: 1. Tallinna FC Anþi, 2. Tallinna FC Ararat, 3. Tallinna Betoon
2007/2008: 1. Tallinna FC Betoon, 2. Tallinna FC Anþi, 3. Tallinna FC Ararat
2008/2009: 1. Sillamäe Kalev, 2. Tallinna FC Ararat, 3. Tallinna FC Anþi
2009/2010: 1. Tallinna FC Anþi, 2. Tallinna SK Augur, 3. Tallinna FC Mainor (Narva Unitedi eelkäija FC Narva-Jõesuu võitis ühe kolmest esiliiga piirkonnast, teises piirkonnas oli teine FC Cosmose eelkäija FC Raketa; kokku oli kolm piirkonda)
2010/2011: 1. Tallinna FC Anþi, 2. Tallinna SK Augur, 3. FC ARS (4. FC Narva-Jõesuu; FC Raketa sai esikoha esiliigas)
2011/2012: 1. Tallinna FC Anþi, 2. Tallinna SK Augur Enemat, 3. FC Narva-Jõesuu, (7. Tallinna FC Raketa)
2012/2013: 1. Tallinna FC Anþi, 2. Narva United, 3. Tallinna FC Raketa
2013/2014: 1. Tallinna FC Anþi, 2. Tallinna SK Augur Enemat, 3. Tallinna FC Raketa (4. FC Narva United)
2014/2015: 1. Tallinna SK Augur Enemat, 2. Sillamäe JK Dina, 3. Tallinna FC Cosmos (5. FC Narva United)
2015/2016: 1. Tallinna FC Cosmos, 2. Narva United FC, 3. Tallinna SK Augur Enemat