03.06.2024

Narva Trans sai Kalju üle kolmanda järjestikuse võidu

A. Le Coq Premium liiga 14. voor pakkus üllatuse, kui JK Narva Trans alistas koduväljakul 4:1 Nõmme Kalju FC.

Kell 14.30 Narva Kreenholmi staadionil alanud kohtumises oli esimese poolaja alguses kodumeeskond aktiivsem pool. Selle tulemusena läks Trans 17. minutil Leonardo Roloni väravast mängu juhtima. Zakaria Beglarishvili pikk sööt liini taha leidis Landry Kabore, kes jagas palli Rolonile. Argentiinlane mängis end karistusala tagant vasaku jalaga löögile ja saatis palli Henri Pergi värava alumisse nurka. Transi eduseis ei püsinud kaua, sest Kalju viigivärav sündis juba 19. minutil. Mark Maksimkin soovis klaarida Aleksandr Nikolajevi pikka audisisseviset, kuid Transi meeste jaoks õnnetult tabas ta hoopis Promise Davidi nägu, kelle peast läks pall kõrge kaarega Aleksei Matrossovi väravasse. Eriskummalise olukorra tulemusena sai Promise kirja oma liigahooaja 12. tabamuse. Seejärel hakkasid Kaljul ka veidi paremad võimalused tekkima. Daniil Tarassenkovi parema ääre tsenderdus leidis 22. minutil üles Alex Matthias Tamme, kelle peaga suunamine nõudis Matrossovilt sirutusega palli üle värava lükkamist. 27. minutil proovis Tarassenkov palli eemalt hetkeks tühjaks jäänud väravasse lüüa, kuid värava ette tagasi jõudnud Matrossov püüdis selle ürituse. 37. minutil andis kaugelt kuuma Pavel Marin, kuid tema sooritus läks üle värava. Minut hiljem läksid võõrustajad taas kohtumist juhtima, kui teise väravasöödu kirja saanud Kabore leidis liini taha sööstnud Taaniel Usta, kes mängis üle väljatulekul eksinud Pergi ning lükkas palli türja väravasse. Viiendal lisaminutil oli Promise’il hea šanss viia meeskonnad viigiseisul poolajapausile, kuid tema pealöök mõnelt meetrilt läks üle värava.

Ka teise poolaja esimene parim võimalus tekkis Kanada ründajal, kes seekord sai umbes kümnelt meetrilt jalaga peale lüüa, kuid taas läks pall üle värava. 60. minutil oli Transil kasutada penalti, kui Nikoljaev tegi Kalju karistusalas vea Rolonile. Palli taha asunud Beglarishvili oli kindel ning suurendas piirilinlaste edu kaheväravaliseks. 83. minutil sai Kalju healt positsioonilt karistuslöögi, kuid Nikita Ivanovi löögile sai Matrossov käe vahele, millest pall läks posti. Kolmandal üleminutil proovis Ivanov uuesti Matrossovit karistusala tagant üle mängida, kuid taas sai Transi väravavaht löögile näpud vahele. Seitsmendal üleminutil vormistas kohtumise lõppseisu Sergo Kukhianidze, kes realiseeris Jegor Žuravljovi eeltöö, lüües oma hooaja viienda Premium liiga värava.

4:1 tulemusega sai Trans kolmanda järjestikuse võidu, Kalju pidi aga vastu võtma hooaja teise kaotuse. See nädal jäi Nõmme klubi mõlemas kohtumises võiduta, kui nädala sees lepiti 1:1 viiki ka FC Nõmme Unitediga. Liigatabelis tõusis Trans 15 punktiga kuuendale kohale, Kalju jätkab 28 punktiga kolmandal kohal.