18.10.2008
Jäähoki

Narva PSK alistas põnevuslahingus Kohtla-Järve Viru Sputniku

Eesti jäähokimeistrivõistlustel kohtusid laupäeval sel hooajal teistkordselt kaks Ida-Virumaa meeskonda ning Narva PSK alistas võõrsil Kohtla-Järve Viru Sputniku 5:4 (1:0, 2:3, 2:1).

Külalised läksid 35. minutiks juhtima 3:0, kuid kaks minutit hiljem tuli kohtlajärvelaste väravavaht Anatoli Dubkov (lisaks tõrjus ta mängus ka narvalaste karistuslöögi) oma kaitsealas pea sinise jooneni, kust ta andis Ilja Ponomarjovile resultatiivse söödu ning sellest innustust saanud kohtlajärvelased lõpis kolme minuti ja 19 sekundi jooksul kolm väravat ja teisele vaheajale mindi viigiseisul 3:3.

Viimasel kolmandikul sai otsustavaks narvlaste oskus realiseerida arvulist ülekaalu. Alustuseks lõi Aleksandr Titov aruvulisest ülekaalust värava, viies Narva juhtima 4:3, kuid kuus minutit hiljem kohtlajärvelased viigistasid. Viis sekundit pärast väravarõõmu jäid Viru Sputniku mängijad taas platsil vähemusse ning taas suutsid külalised seda ära kasutada lüües lõppseisuks 5:4.

Mängu lõpp oli äärmiselt tuline, alustuseks eemaldati narvalane vastasele pähe löömise eest mängu lõpuni, mis tähendas seda, et vähemalt viis minutit pidid narvalased vähemuses mängima. Kui kolm minutit enne kohtumise lõppu pani narvalaste väravavaht kepi vastaste jalgadesse jäid narvalased pea kaheks minutiks platsile kolmekesi viie vastu.

Teravamad momendid olid aga lõpus hoopis vähemuses mänginud narvalastel, kes said ka teenitud 5:4 võidu.

Teises tänases mängus alistas Tartu Kalev Välk võõrsil Tallinna GMP Starsi 3:2.