17.12.2007

Narva kaotas viimase veerandi 3:29 ja mängu 80:84

LIVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel peeti nädalavahetusel selle aasta viimaseid mänge. Meistriliigas kaotas tiitlikaitsja KK Narva sel hooajal teistkordselt Iisaku korvpalliklubi meeskonnale, kodusaalis mängiti pühapäeval viimasel veerandajal maha 23punktine eduseis.

Kohtumine kulges kuni viimase veerandajani KK Narva jaoks sujuvalt, avaveerand võideti 30:21, poolajaks juhiti 52:36 ja kolmanda veerandaja järel oli seis 77:55. Viimase veerandi alguses oli seis 79:56, kuid siis said 2.-9. minutini punkte vaid külalised, kes läksid ette 82:79, narvalased tabasid kahest vabaviskest üh,e vähendades vahe kahele punktile, kuid Iisaku järgmistel vabavisetel ei eksinud ning Iisaku 82:80 võit oli tõsiasi. Ka esimeses ringis oli Iisaku KK tiitlikaitsjat kahe punktiga võitnud, 6. oktoobril lõppes mäng 65:63.

Seitsme vooru järel on KK Narva 4 võidu ja 3 kaotusega tabelis kolmandal kohal, Iisaku KK jagab koos Toilaga 4.-5. kohta, neil mõlemal on 3 võitu ja 4 kaotust. Tabeli kaks paremat on Kohtla-Järve meeskonnad. Tabelis esikohal on 6 võidu ja 1 kaotusega (Narvalt) KK Hito, kes pühapäeval sai Vokas probleemideta jagu Toilast 75:65. 5 võidu ja 2 kaotusega on teisel kohal Remeks, kes laupäeval oli kodus hädas Mäetagusega, kel seni võiduarve avamata. Mäetaguse võitis poolaja 42:33 ja oli veel viimase veerandaja kuuendal minutil 63:59 ees, kuid väljakuperemeeste 9:0 spurt pani aluse kohtlajärvelaste 70:64 võidule.

Paremusjärjestus (7/10): KK Hito 6, Remeks 5, KK Narva 4, Toila ja Iisaku KK 3, Mäetaguse 0 võitu.

Meistriliiga põhiturniiril on pidamata veel kolm vooru, neist esimeses on reedel, 4. jaanuaril vastamisi Toila – Iisaku KK, päev hiljem mängivad KK Hito – Mäetaguse ja Remeks – KK Narva.

Esiliigas tabeliseis tihe

Esiliiga põhiturniiril mängisid meeskonnad selle aastanumbri sees ära 14st kavasolevast voorust 9. Viimatipeetud voorus said võidu tabelis kõrgemal asetsevad meeskonnad. Enim hädas oli Askele 4, kes Kohtla-Järvel oli Remeks II/Intro vastu teisel veerandajal taga 28:38 ja poolaeg kaotati 36:40. Kuus tabavat kaugviset kolmandal veerandajajal lubasid külalistel enne viimast kaheminutilits puhkepausi 60:54 ette minna, kuid viimane minut algas 69:69 viigiseisul. Ainuke resultatiivne rünnak jäi lõpuminutil Askele kontosse ja kuigi 1 sekund enne lõppu oli Remeks/Intro mängijal võimalik vabavisetest mäng viigistada, siis lisaaega ei tulnud 71:69 võit Askele 4-le. Remeks/Intro võit oleks meeskonnad viinud ühele pulgale, Askele neljanda põlvkonna võit tähendab seda, et enne puhkust lahutab tabeli neljandat meeskonda viiendast kaks võitu.

Esiliigat juhib 8 võidu ja 1 kaotusega Askele 3, kes viimati alistas võõrsil tabeli viimase, ainsana võiduta oleva Jõhvi SK/Toila 75:60. Teisel kohal on Vikingmodum, kes Sillamäel alistas sealse Kalev/Silmeti 70:55, kusjuures enamuse mänguajast tagaajaja osas olnud Vikingmodum võitis viimased kaks minutit 14:0.

Koos Askele 4ga jagab 3.-4. kohta Kohtla-Nõmme/DHL, kes kolme kaotuse kõrvale sai kuuenda võidu alistades võõrsil BC Karjamaa 87:48 (viimased seitse minutit 29:2).

Paremusjärjestus (9/14): Askele KOLM 8, Vikingmodum 7, Kohtla-Nõmme/DHL ja Askele NELI 6, Remeks II/SK Intro 4, Kalev/Silmet 3, BC Karjamaa 2, Jõhvi SK/Toila 0 võitu.

10. voor (5.-6. jaanuar): Kalev/Silmet – Askele 4, Kohtla-Nõmme/DHL – Vikingmodum, BC Karjamaa – Jõhvi SK/Toila, Remeks II/SK Intro – Askele 3.

Teises liigas ainus kaotuseta meeskond

Teises liigas peeti nädalavahetusel kaks mängu. Kolme liiga peale ainsana kaotuseta püsiv Maidla/Kiviõli tegi laupäeval Iisakus tabelis teisel real asuva Kaitseliidu vastu pärast 9:18 kaotatud avaveerandit ja 29:28 lõppenud poolaega selgeks kõik kolmandal veerandajal, mille järel juhiti 57:37 ja mäng  võideti 76:51.

Tabeli lõpuosas asuvate meeskondade kohtumises sai pühapäeval otsustavaks BC Viru Basketi 11:3 üleolek tabavata kaugvisete osas ning Must Hobune kaotas Vokas peetud kohtumise 62:66.

Kuna teises liigas on paaritu arv meeskondi, siis on nad pidanud ka erineva arvu kohtumisi, seega anname selles liigas ülevaate süsteemis võidud-kaotused (6-8/12): Maidla/Kiviõli 8-0, Kaitseliit 6-2, Viru ÜJP 4-3, Mäetaguse II 3-3, KK Hito II 3-4, BC Viru Basket 2-6, Must Hobune 0-8.

Järgmised mängud (5.-7. jaanuar): Mäetaguse II – Kaitseliit, Mäetaguse II – Viru ÜJP, BC Viru Basket – Maidla/Kiviõli, KK Hito II – Viru ÜJP.