11.07.2016
Kergejõustik

Narva jooksusarja neljas etapp oli omapärane

Narva Jooksusarja 4. etapp oli korraldatud unikaalsel rajal, kus nädala aja pärast, 16-17. juulil toimub Eesti meistrivõistlused jalgrattakrossis.

Rada oli tõeline väljakutse osalejatele. Narva jooksusarja liider Dmitri Aristov tuli varem kohale, et rajaga tutvuda, teistele osalejatele tuli rada üllatuseks. Ekstreemne ja dünaamiline rada – seal oli 2 kraavi veega pikkusega 20 m (vee sügavus kuni 40 cm), üks tõus 15 kraadi (50m) ja üks 20. kraadiline langus, mis oli 50 m pikk. Osa distantsist kulges mööda BMX rada.

Esimesena läksid stardile Motus ürituste traditsioonil lapsed 300 m distantsile. Pärast startisid noored jooksjad 1. ringi distantsile 1,5 km, mis sisaldas ka kõiki raja takistusi. Start lühi – ja põhidistantsile oli antud üheaegselt. Lühidistantsi liidriks tuli Georgi Tðivil meeste seas ning Anastassia Bogatõrjova naiste arvestuses.

Distantsil 4,5 km esimesena tuli Dmitri Aristov, tema järel Vjatðeslav Koðelev ja kolmanda koha saavutas Margus Gering

Naiste esikoht läks USA-st külalisele  Margaret Hamiltonile.

Osalejad finiðeerisid väga erinevalt, kes oli kõrvadeni mudane, kes jäi peaaegu puhtaks.

3. Natalja Garankina 26:47,00.

Põhi- ja lühidistantsi võitjad oli autasustatud auhindadega meie sponsoritelt Noorus Spa hotell, Meresuu Spa hotell, Eesti Pagar ja MyFitness.

Kokku osales 150 inimest.

Viimane Narva Jooksusarja etapp- Narva-Jõesuu rannajooks toimub 28. Augustil Noorus Spa hotelli territooriumil. Motus spordiklubi kutsub kõiki Narva Jooksusarja osalejaid üritusest osa võtma, sest pärast seda toimub üldine Narva jooksusarja autasustamine.