13.02.2016

Mõlemad Ida-Virumaa meeskonnad jätkavad medalikonkurentsis

Eesti saalijalgpallimeistrivõistlustel pääsesid veerandfinaali nii Sillamäe SJK Dina kui ka Narva United.

Kui eelmisel hooajal üllatuslikult oma meistriliiga debüüthooajal hõbeda teeninud Sillamäe SJK Dina pääs play-offi oli selge juba varem, siis Narva United kindlustas koha veerandfinaalis viimases voorus, kus koduväljakul alistati 9:3 (5:1) Nõmme BSC OlyBet, kes oli juba eelnevalt endale kindlustanud teise koha ehk pääsu otse poolfinaali.

Poolfinaalikoht on kindel ka põhiturniiri võitnud Tallinna SK Augur Enematil, kes viimases voorus alistas 5:1 Tallinna FC Anþi, kes jäi kolmandale kohale. Neljandana lõpetanud Tallinna FC Cosmos oli viimases voorus 6:4 parem Tartu JK Maksimumist, kes kaotas kõik 14 mängu ja kukkus tagasi esiliigasse, kus nad eelmisel hooajal said teise koha.

Esiliiga üleminekumängudele kukkus eelmise hooaja esiliiga võitja Tallinna FC Ararat TTÜ, kes viimases voorus mängis Sillamäel SJK Dinaga ja sillamäelased võitsid selle kohtumise 12:8 (4:3).

8. Tartu JK Maksimum    14    0    0    14    41:130    0

Veerandfinaalides kohtuvad Tallinna FC Anþi – Narva United FC (selle seeria võitja mängib poolfinaalis Nõmme BCS OlyBetiga) ning eelmisel hooajal poolfinaalseerias kohtunud Tallinna FC Cosmos – Sillamäe SJK Dina (selle seeria võitja kohtub poolfinaalis Tallinna SK Augur Enemat meeskonnaga).

Veerandfinalides toimuvad kaks mängu järgmisel põhimõttel: mängitakse kaks mängu kodus-võõrsil põhimõttel. Esimene mäng mängitakse põhiturniiril madalama koha saavutanud võistkonna koduväljakul. Edasi pääseb võistkond, kes kahe mängu kokkuvõttes lõi rohkem väravaid. Kui väravate arv on võrdne, siis pääseb edasi võistkond, kes lõi rohkem väravaid võõrsil. Kui ka see on võrdne, siis mängitakse lisaaeg 2×5 minutit. Lisaajal ei kehti võõrsil löödud väravate eelis. Kui ka lisaaeg ei selgita võitjat, siis lüüakse 6m karistuslööke. Mõlemast võistkonnast lööb kolm mängijat. Kui ka pärast seda on tulemus viigiline, siis jätkatakse ühekaupa löömist kuni võitja selgumiseni.

Seega mängivavad Ida-Virumaa meeskonnad veerandfinaalis esimese kohtumise kodus ja teise Viimsis.

Põhiturniiril mängiti järgmiselt:
Narva United FC – FC Anþi
14.11 Viimsis lõppes mäng 3:3 (2:2)
9.01 Narvas võitis FC Anþi  5:3 (0:0)

Sillamäe SJK Dina – Tallinna FC Cosmos
5.12 Viimsis võitis FC Cosmos 6:3 (3:2)
30.01 Sillamäel võitis FC Cosmos 4:3 (3:1)

Eelmisel hooajal mängisid Ida-Virumaa klubid veerandfinaalis omavahel ning siis võitis Sillamäe SJK Dina kodus 5:3 ning kui korduskohtumises juhtis Narva United FC veel 15 sekundit enne lõppu poolfinaali viiva (5:5 üldskoori puhul oleks otsustavaks saanud võõrsil löödud enamväravad) tulemusega 2:0, siis lõpuks lõid sillamäelased edasipääsu taganud värava.

Teises veeradfinaalis alistas Tallinna FC Anþi 6:3, 6:4 Nõmme BSC Triobeti. Poolfinaalides kohtus SJK Dina Tallinna FC Cosmosega (esimene mäng Sillamäel 2:8, teine-kolmas võõrsil Sillamäele 4:2 ja 2:0) ja tollal tiitlikaitsjana tules olnud Tallinna FC Anþi kohtus poolfinaalis SK Augur Enemat (2:3, 2:3) meeskonnaga. Finaalis oli Augur parem mängudega 2:1 (2:4, 6:1, 5:3). Pronksiseerias alistas FC Cosmos FC Anþi 5:1, 6:3.