21.05.2024
Sõudmine

Mikhail Kushteyn pääses olümpiale

Eesti paarisaeruline neljapaat koosseisus Mikhail Kushteyn, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Johann Poolak teenis Luzernis toimuval kvalifikatsiooniregatil teise koha, millega kindlustati koht Pariisi olümpiamängudele.

Eesti lõpetas pingeliselt kulgenud finaali teisel kohal, edestades kolmandana lõpetanud USA paatkonda kõigest 0,13 sekundiga, Eesti kvarteti lõppajaks märgiti 5.52,2. Regati võitis juba sõidu alguses teistel eest ära sõitnud Norra (5.50,89). Finaali kaks parimat kindlustasid koha Pariisi olümpiamängudele.

Eesti ja USA järel sai neljanda koha Prantsusmaa (5.55,74), viies oli Ukraina (6.00,48) ja kuues Austraalia (6.03,11).

Eesti lõpetas pühapäeval toimunud eelsõidu ajaga 5.49,7, mis andis viie paatkonna seas Austraalia järel teise koha. Kängurumaa sõudjad edestasid eestlasi 0,78 sekundiga. Eesti kvartetti järel lõpetasid sõidu Prantsusmaa (5.51,69), Hiina (5.56,96) ja Hispaania (6.28,19).

Eestist tugevama aja sai kirja veel ka esimese eelsõidu võitnud Norra, kes pääses finaali ajaga 5.48,68. Lisaks eelpool mainitud riikidele tuleb Eestil finaalis rinda pista veel USA, Ukraina ja Prantsusmaa paatkondadega.