12.00 Meistriliiga 5.-6. koht Kohtla-Järve Remeks – Iisaku KK 84:72
14.00 Meistriliiga 3.-4. koht AK Askele – Toila 73:63
16.00 Meistriliiga finaal KK Hito – KK Narva 79:81

KÕIK TULEMUSED JA TABELISEISUD

RAADIO VIRU REKLAAMKLIPP

LUGU PÕHJARANNIKUS

Maakonna meistrivõistlused said särava punkti

Living.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliiga võitis esimest korda KK Narva, kes ülipõnevas finaalimängus alistas nelja eelmise meistri Kohtla-Järve korvpalliklubi Hito. Põhiturniiri võitja, kuid poolfinaalis Narvale alla jäänud AK Askele sai pronksimängus raskustega jagu Toilast.

Finaal, mis väärinuks eesliidet “super”

1.-2. koha mäng: KK Hito – KK Narva 79:81 (22:24, 26:23, 19:20, 12:14)
Tabavaid kolmeseid 5 (Tali 3, Trumm 2) – 13 (Skipin 7)
Vabavisked 16/14 (Nõmmiste 10/10) – 16/14 (Nazarov 7/7)
1. koht – KK Narva: Roman Skipin 23, Reinar Hallik 21, Dmitri Nazarov 13, Juri Titov 11, Anton Subbotin 7, Vitali Nikitin 4, Sergei Senedjak 2, Aleksei Stonogin 0 punkti; võistkonda kuulusid ka Ivar Piterskihh, Artjom Filippov, Deniss Makarenko ja Mihhail Ðemarin; treenerid Galina Guljajeva ja Valeri Karasjov
2. koht – KK Hito: Edvard Trumm 33, Margo Tali 17, Janek Veedla 11, Toomas Nõmmiste 10, Alar Pärn 6, Andres Mänd 2, Siim Laur 0; võistkonda kuulus ka Veiko Innos

Finaalis, kus kumbki osapool ei saanud enam kui kuuepunktilist edu, sai mängu lõpus otsustavaks õnnefaktor, mis seekord oli parem narvalastel. KK Hito eduseisul 77:75 ei saanud kumbki meeskond punkte üle nelja minuti. Meistrivõistluste parimaks mängijaks valitud ja finaalis üleplatsimehena 25 punkti kogunud Edvard Trumm tegi narvalase Reinar Halliku katmisel vea, kuid nii õnnetult, et narvalane suutis kukkumise pealt palli korvi saata ning pärast kukkumise lõpetanud kukerpalli ja seejärel tabanud vabaviset oli ees juba Narva 78:77.

Määravaks sai Eesti meistrivõistluste esiliigas Jõhvi/Toila ridades mänginud ehk Vokat poolenisti kodusaaliks pidada võiva Roman Skipini tabav kaugvise viimasel minutil, kusjuures noormehe arvele kogunes selles kohtumises koguni seitse läbi korvirõnga läinud kolmest. 81:77 kaotusseisu jäänud Hito sai paar punkti juurde Toomas Nõmmiste tabavatest vabavisetest. Pärast narvalaste mitmekordselt ebaõnnestunud rünnakut jäi finaalinovelli viimane sõna öelda veel Hitol, kuid see enam loo sisu ei muutnud. Viimaseks rünnakuks jäänud 11 sekundi lõpuks pääses Nõmmiste veel kaugviskele, kuid see läks rohkem mööda kui sisse.

Küll jäi Hito kontosse kolm efektsemat korvi, mille autor oli Janek Veedla, kes väärinuks meistrivõistluste parima “lenduri” nime – tema pealtpanekud tõid rahvalt esile vähemalt sama suure aplausitormi, kui sai see Toila kooli teise klassi tüdruk Getter Marii Kalvik, kes vaheajal pealtvaatajatele toimunud viskevõistlusel viskas palli korvi kohe esimesel katsel ja pälvis sellega ühe kümnest pealtvaatajate seas väljamängitud arvutitoolist.

Narva arvele jäi parim näitelejameisterlikkuse etteaste, sest Reinar Hallik meelitas kolmandal veerandajal kohtunikult hitolase Alar Pärna kahjuks välja vea nii, et too narvalast situatsioonile väga ligidal olnud isikute tunnistuste kohaselt isegi ei puutunud. Vaidlemise eest sai Pärn lisaks ka tehnilise vea, mis oli talle viies – põhiviisiku mehe väljalangemine kolmanda veerandaja teisel minutil pani Hito raskesse olukorda.

Nii said narvalased meistrivõistluste peasponsori Living.ee omanikult Ove Siirolt enda valdusesse peaaegu meetrikõrguse rändkarika, millesarnast Narva Energia spordikompleksi auhindade vitriinis veel ei ole.

Askele taas medalil

3.-4. koha mäng: AK Askele – Toila 73:63 (23:16, 18:16, 15:19, 17:12)
Tabavaid kolmeseid 4 – 7 (Unt 3, Urres 2)
Vabavisked 23/18 (Batanov 10/9) – 24/14
3. koht – AK Askele: Anton Batanov 30, Ergo Pikas 10, Taago Pikas 10, Tõnu Kundla 8, Teet Raie 6, Mikk Kasesalk 5, Reijo Peenema 4, Indrek Põld 0; treener Priit Sternhof
4. koht – Toila: Riho Unt 16, Mikk Põdra 15, Janar Urres 9, Marek Vinni 8, Tarmo Bombe 7, Eduard Zinovjev 4, Madis Mets 3, Tarvo Kelder 1; treener Ib Lamp

Teise veerandi keskel 39:26 ja kolmanda veerandaja lõpus 56:39 juhtinud AK Askele edu tundus turvaline, kuid pealtvaatajate kärarikka toetuse kaasabil sai Toila järsku teise hingamise. Kolmanda veerandaja kolme viimase minutiga visati 12 vastuseta jäänud punkti ja viimase veerandaja kahe minutiga oli vahe kahanenud kodumeeskonna poolt vaadates 55:56-le.

Selleks ajaks oli Askelel üks mees viie veaga mängust lahkunud ja ühel veel neli viga ning kuna pingile oli jäänud vaid üks vahetusmees, pidi dressi selga tõmbama seni tribüünilt mängu jälginud “vigastatute listi” kuuluv Teet Raie, kelle nime Askele treener Priit Sternhof siiski ettenägelikult protokolli oli kandnud ja kelle korvid otsustavatel momentidel ei lasknud Toilal üle pika aja taas juhtima minna. Lisaks jõudis Raie kohtunikega vaidlemise eest ka tehnilise vea teenida.

Kiviõli regiooni meeskonnale oli see 12. aastat järjest meistriliigas medal võita, lisaks said nad kaks paremat medalit ka teises liigas ja Askele IV meeskonna kaasaelamisklubi pälvis lisaks parimate fännide eriauhinna.

Iisaku kustus lõpus

5.-6. koha mäng Kohtla-Järve Remeks – Iisaku KK I 84:72 (23:15, 17:24, 20:16, 24:14)
Tabavaid kolmeseid: 9 (D. Pugatðov 2, Gnedenkov 2, Gutsev 2) – 4 (Aleksandrov 3)
Vabavisked: 21/12 – 24/17
5. koht – Remeks: Andrei Gutsev 23, Andrei Volkov 16, Dmitri Pugatðov 13, Konstantin Gnedenkov 8, Mihhail Podloboðnikov 8, Andrei Vorobjov 7, Roman Ðembel 6, Igor Pugatðov 3, Vladimir Valgur 0; treener Igor Pugatðov
6. koht – Iisaku KK I: Janar Aleksandrov 35, Aulis Paal 14, Jaanus Pärnpuu 14, Lauri Räbin 10, Andres Pärnpuu 6, Allen Talviste 3; juhendaja Priit Palmet

21:8 algedu saanud Remeks oli vaheajavileks taga 40:42 ja Iisaku juhtis veel kolm minutit enne lõppu 72:69, kuid kohtumise lõpus vaid hooaja kestel ridamisi vigastustega mehi kaotanud ja kohamängule vaid kuue mehega tulnud Iisakul enam jõudu ei jätkunud. 15:0 spurt andis kindla võidu ja meistriliigas eelviimase koha Remeksile.

Kokku osales hooajal 2006/2007 Ida-Virumaa spordiliidu läbiviidud Living.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel, mille meistriliiga kohamänge toetasid lisaks nimesponsorile auhindadega ka Hansapank ja Kultuurkapital, 24 meeskonda rohkem kui 300 mängijaga. Meistrivõistlused said alguse septembri lõpus ja selle aja jooksul peeti Kohtla-Järvel (6 meeskonna kodusaal), Vokas (4), Iisakus (3), Maidlas (3), Sillamäel (2), Jõhvis (2), Aseris (1), Avinurmes (1), Mäetagusel (1) ja Narvas (1) enam kui 150 mängu.