18.05.2012

Meistritiitlit kaitsnud HITO murdis Askele teisel poolajal

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste finaalseeria kolmandas, otsustavas mängus alistas KK HITO pärast 44:48 kaotatud poolaega Askele 92:74. KK HITO klubile oli see läbi aegade maakonna meistrivõistlustelt kümnes meistritiitel (viiendat korda alistati finaalis Askele). Ülejäänud klubidele on jäänud üheksa esikohta.

Kui seeria kahes esimeses mängus oli kõik selgeks tehtud avaveerandiga (avakohtumise võitis HITO ja teise mängu Askele), siis seeria kolmas mäng algas tasavägiselt. Avaveerandil paukusid mõlemal meeskonnal kaugviskekahurid, HITO tabas kolmese joone tagant viiel ja Askele neljal korral, kuid seis oli viigis 23:23.

Teisel veerandil olid aktiivsemaks pooleks külalised Askele meeskonnast, mindi ette 27:27, lasti vastastel viigistada 31:31, mkindi taas ette 39:33 ja 41:35 ning lõpuminutil juhiti 48:41. Viimasel kahel vabaviskel eksiti, samas kui liiga parima kaugviskaja tiitli saanud Margo Tali tabas koos poolaja lõpusireeniga kaugviske ja Askele oli 9 punktia asemel poolajaks ees vaid nelja punktiga – 48:44.

Kolmandal veerandil alustasid hitolased vastaste kägistamist. Mindi ette 50:48, lasti korraks vastane haardset välja ja jäädi taha 52:53, kuid taas tehti avhe sisse 60:53 ja 63:54 ning kolmanda veerandi lõpuks juhiti 65:60.

Väljakuperemehed seljatasid vastase lõplikult viimase veerandi alguses, kui vähem kui viie minutiga tehti spurt 13:0 ja vahe suurenes 18 punktile – 78:60. Veel vastane veidi siputas (81:67, 85:72), kuid mängu ja seeria saatus oli otsustatud. Lõpunumbrid 92:74 tähistasid HITO võitu.

Mõlemal meeskonnal olid puudu kaks põhiviisikumeest, Eesti U20 koondise liikmed, kellest jalaoperatsioonil käinud Markus Laanemets (HITO) ei saanud kaasa lüüa ei Kohtla-Järve ega Eesti koondise Rootsi mängus, kuid Sander Saarel seisis ees Eesti koondise esindamine reedeses ja laupäevases mängus Rootsimail.

HITOl oli erinevatel põhjustel reedel kasutada vaid seitse mängumeest, algviisikus läksid väljakule Riho Unt, Siim Laur, Jarko Kool, Margon Tali ja Edvard Trumm, samas olid pingilt võtta veel Eesti A-klassi kahekordsed meistrid ja U20 Euroopa noorte liiga hõbedad Georg Tambre ja Roel Burov. Vastaste peatreener Priit Sternhof kasutas küll kümmet meest, kuid sellest kasu ei tõusnud.

Pärast mängu said HITO mängijad ka liiga kaks eriauhinda, nende omanikeks said Margo Tali (parim kaugviskaja, keskmine 3,22) ja Siim Laur (resultatiivseim mängija, keskmine 25,85). Oma omanikku ootab parima vabaviskaja karikas, kelle omanikuks saab Martin Laanemets (Iisaku KK, 91% 23/21).

KK HITO Ida-Virumaa meistritiitlid  (sulgudes finaalivastased)
1994/1995 (Jõhvi Axel 1:0; 105:72)
2002/2003 (Askele 2:0; 70:67, 77:76 – viis minutit enne lõppu oli seis 53:74)
2003/2004 (Remeks 2:1; 83:62, 73:82, 75:68)
2004/2005 (Askele 1:0; 83:67)
2005/2006 (Askele 1:0; 83:63)
2007/2008 (Iisaku KK 1:0; 74:58)
2008/2009 (Remeks 1:0; 67:65)
2009/2010 (Remeks 2:1; 75:78, 91:81, 101:93)