18.04.2010

Meistriliigas vahetus pronksiomanik, kuld ja hõbe jäid samaks

Ida-Virumaa korvpallimeistriks tuli kolmandat aastat järjest ja kokku kaheksandat korda KK Hito, kes sarnaselt mullusega alistas finaalis Remeksi, sedakorda 300 pealtvaataja ees rullunud otsustavas kohtumises 101:93 ehk seeria võit 2:1. Sama tulemusega lõppes pronksiseeria, kus lõpusekunditeni kestnud võrdses heitluses sai kaheaastase meistriliigapausi järel pronksi Askele, kes enne pausi suutis medali võtta 12 aastat järjest.

Finaalipäeval said kullad kaela Martti Metsla, Margus Pedius, Toomas Nõmmiste, Siim Laur, Jarko Kool, Riho Unt, Alar Pärn,Edvard Trumm ja võistkonna parimaks mängijaks valitud Margo Tali. Võistkonnas lõid hooajal kaasa veel Tarvo Kruup, Andres Mänd, Aleksis Anijärv ja Georg Tambre.

Finaali käik viieminuliste intervallidega
5. min – 15:7
10. min – 24:18
15. min – 34:36
20. min – 51:53
25. min – 68:62
30. min – 78:76
35. min – 91:80
40. min – 101:93

Märkimisväärsed spurdid
1) Remeksi 6 järjestikku tabatud kolmest teise veerandi 2-5 minutil, 27:18 seisust sai kolme minutiga seis 34:36, sealhulgas sai seisust 31:24 seis 31:36
2) teise veerandi lõpus sai seisust 50:45 50:53
3) kolmanda veerandi alguses sai seisust 51:55 seis 66:59
4) neljanda veerandi alguses sai seisust 78:76 seis 91:80 ning see tõi lõpliku pöörde