30.08.2009
Kergejõustik

Markov teine, Koðelev kolmas

Valitsev Eesti meister 5000 ja 10000 meetri jooksus Taivo Püi võitis 37. jooksu ümber Ülemiste järve, mis lõpetas ka 2009. aasta Mayeri Järvejooksude sarja.

Sportkeskus.ee esindaja paremus pääses maksmusele järveringi teisel poolel ja võit 14 km pikkusel järveringil tuli ajaga 44.17.  Teisena lõpetanud SK Mitð esindaja Aleksei Markov kaotas võitjale 15 sekundiga. Viimase poodiumikoha hõivas ajaga 45.03 Vjatðeslav Koðelev Sillamäe Kalevist. Ühtlasi kindlustas Taivo Püi ka Mayeri Järvejooksude üldvõidu.

Kokku sai 37. korda korraldatud jooksul ümber Ülemiste järve tulemuse kirja rekordiline 897 jooksusõpra. Lisaks jooksule ümber järve kuulus spordipäeva programmi ka 5 km pikkune Ülemiste metsajooks, kus osales 107 jooksu- ja kepikõnnisõpra.

Enne järve jooksu toimunud Lotte lastejooksudel osales 249 last vanuses kuni 12 aastat. Kokku osales Tallinna Veepuhastusjaamas toimunud jooksupäeval 1253 jooksu – ja kepikõnniharrastajat.