14.08.2010
Kergejõustik

Markov teine, Koðelev kolmas

Laupäeval, 14. augustil toimunud 28. Rahvajooksu raames korraldatud poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel jooksis taaskord end Eesti meistriks Pavel Loskutov. Palavas ilmas kulutas Tartu Ülikooli Spordiklubi esindaja 21,1 km läbimiseks aega 1:09:39. Sportkeskus.ee värvides võistlev kohtlajärveaneAleksei Markov kaotas võitjale 21 sekundiga.

Kolmandana lõpetanud sillamäelase Vjatðeslav Koðelevi ajaks mõõdeti 1:11:20.

Naistest võitis ja tuli Eesti meistriks Sigrid Valdre klubist SS Marathon 1:27:38. Hõbedale jooksis end VAK Staier esindaja Anneli Vaher ajaga1:29:45 ja pronksmedalile Grete Tõnne EMÜ SK-st ajaga 1:31:03. Üldarvestuses oli naistest teine Julia Bulina ajaga 1:29:05, kuid Sillamäe Kalevi esindajal puudub kodakondsus.

Kokku lõpetas poolmaratoni 363 jooksjat.

Võistlusprogrammi kuulunud 5 km jooksus lõpetasid võrdse ajaga 16:20 ja jagasid esikohta Stamina Spordiklubi jooksjad Roman Fosti ja Sergei Tðerepannikov. Kolmandana lõpetas sillamäelae Deniss Koðelev.

5 km jooksu lõpetas 240 jooksjat ja kepikõndijat. Premia Jäähalli juures toimunud lastejooksudel osales ligi 100 last, keda innustas Lotte.