05.09.2009
Kergejõustik

Markov ja Reiljan kordasid eelmise aasta võitu

XXIV Jõhvi rahvajooksu põhidistantsi, 9 km jooksu võitsid kohtlajärvelased Aleksei Markov ja Revetta Reiljan, kes olid kiireimad olnud ka eelmisel aastal.

9 km distantsil ajaga 27.43 võidutsenud, SK Mitði esindavale Markovile järgnesid Sillamäelt pärit TÜ SKd esindav Nikolai Vedehhin (28.14) ja võitja klubikaaslane Sergei Malahhov (30.27). M21 klassi kuuluvatele esikolmikumeestele järgnesid kaks U20 klassi paremat,  Vedehhini klubikaaslane Deniss Koðelev (31.27) ja Jõhvi jooksja Heiki Velba (31.55). Lisaks mahtusid esikaheksasse Kingissepa esindajad Viktor Agapov (32.02) ja Nikolai Kovaljov (32.50) ning Roman Hvalõnski (33.17) Sillamäelt.

Naiste kiireimana sai veel U20 klassi kuuluv Revetta Reiljan (Kohtla-Järve KJK Atleetika) 83 osavõtja seas 20. koha ajaga 35.30, lõpuspurdiga edestas Reiljan Voka Viru SK esindajat Helen Schmidti ja Sillamäe KJK Kalev esindajat Julija Bulinat,  kes said üldjärjestuses 21. ja 22. koha aegadega 35.35 ja 35.38.

96 võistlejaga 5 km võitis poistest Dmitri Aristov Kohtla-Järvelt ja tüdrukutest Nastja Jeskina Sillamäelt. Koos 3 km energiakõnni, tillujooksude ja 1,5 km oli Alutaguse kolmikürituse kavva kuuluva Jõhvi rahvajooksul üle 400 võistleja, teise hulgas läbis energiakõnni koer Romi Kohtla-Nõmmelt, kellele teiste hulgas naeratas jooksu järgselt ka loosiõnn.

Kohtla-Nõmme sai ka Ida-Virumaa omavalitsustele välja pandud aktiivsuskarika kuni 10 000 elanikuga omavalitsuste hulgas. Suurtest omavalitsustest kuulus karikas Jõhvile. Mõlemal omavalitsusel on ka sportlikud juhid, 10 km distantsi läbisid edukalt nii Kohtla-Nõmme vallavanem Illart Jool kui ka Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar. Vallavanematest oli see distants jõukohane ka Vaivara juhile, Ida-Virumaa omavalitsuste liidu esimehele Veikko Luhalaiule.