10.10.2007
Jõutõstmine

Mario Sild noorte EK-l teine

7. oktoobril Lätis, Dobeles toimunud kuni 23-aastaste rammumeste Euroopa karikavõistlustel saavutas Mario Sild väga kõrgeteise koha, edestades ka Baltimaade juunioride meistrit Artis Plivdat 2,5 punktiga.

Esikoha saavutas Venemaa esindaja Pavel Sorocka, Mario Sild olit eine ja kaotas võitjale 4. punktiga ja kolmas oli Artis Plivda Lätist.

Kuuest kavas olnud alast võitis Mario kaks. Oma lemmikalal, palgi surumises tegi ta oma 2007. aasta hooaja rekordi – 150kg. Võit tuli ka 50 kg raskuste enda ees hoidmises.

Teistel aladel (auto vedamine- 15 tonni; kivide tõstmine alustele (iga raskus eri kõrgusele) 100-170 kg; raskuste kandmine (kohvrid) kokku 280 kg, kummaski käes 140kg, maksimumi peal; meremehe kõnd 350 kg turjal, 25 meetrit ) suutis Mario näidata stabiilsust, olles 3.-4. kohal

Kokku osales 11 võistlejat Poolast, Valgevenest, Ukrainast, Venemaalt, Lätist, Leedust ja Eestist. Pealtvaatajaid oli väga palju, see ala on Lätis vägapopulaarne, sellepärast, neid võistlusi Dobeles korraldataksegi.