30.12.2007
Suusatamine

Mannima tegi tubli sprindisõidu

Murdmaasuusatamise Tour de Ski kolmandal etapil Tðehhis Praha tänavasprindis oli naistest parim itaallanna Arianna Follis, kes valitses päeva alates kvalifikatsioonist. Elu senise kõrgeima koha MK-etapilt sai kiviõlilane Tatjana Mannima, kes pälvis 23. koha. Senised paremad kohad (25. ja 28.) pälvisid lõppeva aasta kevadest.

Järgnesid soomlanna Pirjo Muranen (+ 0,2), norralanna Marit Björgen (+ 0,7) ja itaallanna Magda Genuin (+ 1,0).

Võistluse ühe favoriidi Virpi Kuituneni sõidu luhtas koperdamine stardisirgel, mis ta võistlejaterivi lõppu langetas ning sealt ta enam kõrgemale tõusta ei suutnud. Veelgi õnnetumalt käis poolatari Justyna Kowalczyki käsi, kes kukkus ja lõpuks 10,9 sekundit kaotas.

B-finaali võitis ðveitslanna Seraina Mischol 0,1 sekundiga slovakitari Alena Prochazkova ees. Kokkuvõttes üheksanda koha sai sakslanna Claudia Künzel-Nystad (+ 0,1).

Järgnesid venelanna Natalja Korosteljova (+ 0,8), norralanna Astrid Jacobsen (+ 1,1) ja soomlanna Riitta-Liisa Roponen (+ 1,3).

Tatjana Mannima ja Kaili Sirge laeks jäi veerandfinaal, kus oma sõitudes saadi vastavalt viies ja kuues koht. Kokkuvõttes oldi vastavalt 23. ja 27.

Naistest on liider Marit Björgen ajaga 36.25,6. Järgnevad Follis (36.35,0) ja Kowalczyk (36.47,6). Mannima on 40.44,9-ga 47. ja Sirge 43.11,2-ga eelviimasel, 52. kohal.