04.01.2009
Suusatamine

Mannima pani naiste Tour de Skile punkti

Tour de Ski viimase etapi, naiste 9 kilomeetri viitstardist vabatehnikasõidu Val di Fiemmes võitis soomlanna Virpi Kuitunen kaasmaalase Aino Kaisa Saarineni ees. Ainsa eestlannana Tour’i kaasa teinud Tatjana Mannima jõudis finiðisse 37-ndana ehk viimasena, võitjast 13 minutit ja 28 sekundit hiljem.

Saarinenist 34,8 sekundit varem rajale läinud Kuitunen lasi kaasmaalase endast mööda ränga lõputõusu alguses. Tõusu lõpuosas leidis Kuitunen taas õige rütmi ning sai lõpuks selle, mille Charlotte Kalla temalt aasta tagasi käest võttis. Saarinen jõudis finiðisse 7,2 sekundi pärast.

50,3 sekundit liidrist hiljem startinud sloveenlanna Petra Majdicki vähendas eessõitjatega jõudsalt vahet, kuid lõpetas siiski kolmandana, kaotades Kuitunenile 34,5 sekundit.

Kuuendana startinud poolatar Justyna Kowalczyk lõpetas Tour’i neljandana (+1.21,1), edestades itaallannat Marianna Longat (+1.36,5) ja norralannat Therese Johaugi (+2.20,0).

Esikümnesse mahtusid veel rootslanna Anna Haag (+2.26,5), itaallanna Arianna Follis (+2.35,6) ning norralannad Kristin Störmer Steira (+2.51,8) ja Marit Björgen (+3.12,4).

Touri alustas sel aastal 51 naist, kellest suutis selle läbi sõita 37. Eelmisel aastal lõpetas 53st alustajast 45. ja siis sai Mannima 41. koha.