09.02.2008
Suusatamine

Mannima laupäeval punktikohale ei jõudnud

Kiviõli neiu Tatjana Mannima sai Otepääl toimuval MK-etapil 10 km klassikadistantsil Eesti edukaimana 58 osaleja seas 34. koha, kaotust võitjale kogunes veidi rohkem kui kaks minutit. Vahetult pärast finiðit ütles Tatjana Mannima ETV-le, et raske ja vesine rada oli, kuid enesetunne oli väga normaalne. Meeste 15 km klassikas idavirulastest ainsana stardis ei olnud Janek Vallimäe sai 74 osaleja seas 66. koha.

„Lootsin ikka 30 parema sekka mahtuda. See oleks mulle heameelt teinud,” sõnas Mannima võistluse järel spordiportaalile etvsport.ee

Esile tõstis Mannima kodupubliku, kelle marulisel toetusel sõitmine tavalisest lõbusam on. „Inimesed ergutavad koguaeg ja utsitavad tagant. Nii on ikka parem sõita,” märkis Mannima.

Tehvandi jäine ja kohati vesine rada sundis aga võistluse jooksul pidevalt kalkuleerima, kas mõistlikum on sõita suusajäljes või selle kõrval. „Rada oli parem kui eile, kuid siiski mõnes kohas vesine,” märkis suusataja.