29.12.2007
Suusatamine

Mannima langes koha võrra

Tðehhis Nove Mestos toimunud Tour de Ski teisel etapil võitis naiste 10 km vabatehnika jälitussõidu norralanna Marit Björgen, kirjutab etvsport.ee

Esimese 3,3-kilomeetrise ringi järel olid neli esimest startijat – Virpi Kuitunen, Aino Kaisa Saarinen, Justyna Kowalczyk, Marit Björgen – ning seitsmendana rajale läinud rootslanna Charlotte Kalla juba koos.

Teisel ringil tegi kiirenduse just Kalla, kes edestas 7,1 kilomeetri peal poolatari 3,8 ning Björgenit 4,5 sekundiga. Kuitunen, itaallanna Arianna Follis ja Saarinen kaotasid juba enam kui kümme sekundit.

Kalla püsis liidrina ka staadionile tulles ning finiðisirge alguseni. Siis lükkas aga vahepeal tuulde jõudnud Björgen end rootslannast siiski mööda ja võitis 0,2 sekundiga. Kowalczyk oli kolmas (+7,2). Esikolmik teenis ühtlasi vastavalt 15, 10 ja 5 preemiasekundit.

Esikuuikusse mahtusid veel Kuitunen (+15,0), venelanna Olga Rotðeva (+15,3) ja rootslanna Anna Hansson (+15,8).

Tatjana Mannima kaotas võrreldes stardiga ühe koha ning lõpetas võistluse 47-ndana (+3.31,4). Kaili Sirge jäi 53-ndaks ehk viimaseks (+5.55,0).