10.02.2008

Mäetaguse sai silma päev

LIVING.ee Ida-Virumaa meistrivõistlustel korvpallis peeti nädalavahetusel neli mängu. Ainsas meistriliiga kohtumises alistas Mäetaguse 69:67 Toila, kusjuures Mäetagusele oli see hooaja esimeseks võiduks meistrivõistlustel.

Mäetagusel 16:5 algedu saanud Mäetaguse andis edu käest kaks korda. Alguses muutis seis 21:13 21:21ks, kuid kohe olivahe taas sees – 29:21 ja poolaeg lõppes 39:29. Kolmas veerandaeg lõppes 55:48, kuid viimasel veerandajal ei piisanud kindlaks võiduks 59:50 eduseisustki, sest tablool olid viigid 62:62 ja 63:63, kuid viimased kaks minutit kulges paremini Mäetagusele, kes said ette 68:63 ja võitisid 69:67.

Esiliigas mängis kaks kohtumist Remeks II/SK Intro, kes laupäeval alistas võõrsil komplekteerimisraskustes vaevleva BC Karjamaa 91:66, kuid pühapäeval kaotati Kohtla-Järvel Kohtla-Nõmme/DHL meeskonnale 56:75. Lisaks alistas Askele NELI laupäeval Maidlas Vikingmodumi 72:54.

Meistrivõistluste põhiturniiril on jäänud pidada vaid kümme mängu, mis toimuvad ajavahemikus 15.-18. veebruarini. Meistriliigas on selged vaid esimene (KK Hito), viies (Toila) ja kuues (Mäetaguse) koht. Esiliigas on selge, et Remeks II/SK Intro lõpetab põhiturniiri viienda ja Sillamäe meeskond kuuenda asetusega, seevastu esineliku meeskonnad mahuvad enne viimaseid mänge ühe võidu sisse. Teises liigas on jäänud selgitada vaid 5. ja 6. koha omanik.