01.07.2012

Mäetaguse saavutas väikevaldadest esikoha

Paikusel toimunud 20. Eesti valdade suvemängudel saavutas esmakordselt esikoha Mäetaguse vald. Paides toimunud 37. Eesti linnade suvemängudel sai Kohtla-Järve neljanda koha.

Möödunud nädalavahetusel Paikusel toimunud Eesti valdade suvemängudel saavutas esmakordselt esikoha Mäetaguse vald. Samal ajal Paides toimunud Eesti linnade suvemängudel sai Kohtla-Järve neljanda koha.

Pärnumaal toimunud 37. Eesti valdade suvemängusest võttis osa 50 valda. Kokkuvõttes olid Ida-Virumaa valdade kohad järgmised: 7. Jõhvi, 11. (kuni 2000 elanikega valdade grupis 1.) Mäetaguse, 22. (5.) Avinurme, 25. Toila. Kui esimeses kvartalis Kuremaal peetud talimängudel kokkuvõttes kolmanda koha saanud Jõhvile oli seitsmes koht väikeseks tagasilöögiks, siis Mäetaguse kordas talimängude võitu, kusjuures suvemängudel suudeti võidukarikas esmakordselt Ida-Virumaale tuua.

Üksikaladest olid idavirulastele edukaimad petank ja jahilaskmine. Petangi segatriode võistlusel sai Jõhvi (Sirje Viljaste, Ivar Viljaste, Karla Purgats, Tõnu Kapper) esikoha ja poolfinaalis napilt kaotanud Mäetaguse (Oskar, Jaan ja Argo Sepp ning Rutt Voldek) sai neljanda koha, viies oli Toila (Johannes, Hillar ja Vilma Neiland). Jahilaskmises oli Jõhvi (Veikko Tihvan – individuaalselt parim tulemus, Hannes Kuusmik, Viktor Beregov) teine ja Avinurme (Siim Suvi, Risto Raimets, Andres Tooming) neljas. Neljanda koha sai veel mälumängus Mäetaguse (Andrus Alamaa, Tiit Saare, Enno Juuse, Taavi Toomel).

Jalgrattakrossis pälvis Jõhvi 7. koha, individuaalselt olid kolmandad Maris Nurm naistest ja Kaireen Käen klassis N16. Orienteerumises oli Jõhvi 11. ja klassis N16 sai hõbeda Mariethe-Piret Niglas.

Kergejõustikus tõusis mõningase üllatusena maakonna parimaks omavalitsuseks Mäetaguse, kes ala kokkuvõttes sai 11. koha, seljataha jäid tuntud kergejõustikukantsid Jõhvi (19.), Avinurme (23.) ja Toila (25.). Individuaalselt mahtusid esikolmikusse Mäetaguse esindajatest Argo Rebban (poiste A-klassi 3000m kuld ja 1500m pronks) ja  Priit Palmet (MVI 100m hõbe), Toila sportlastest Taavi Kruut (meeste 400m ja 1500m pronks) ja Kirill Vassiljev (PA 400m kuld ja 100m hõbe) ning Jõhvi esindajatest Kaja Jõemets (NVII 1500m kuld) ja Madis Puust (PA 400m hõbe).

Köieveos sai Mäetaguse 8. koha, naiste võrkpallis oli Avinurme 11. Ainuke ala, milles idavirulased polnud esindatud oli meeste võrkpall.

Paides peetud 37. Eesti linnade suvemängudel esindas Ida-Virumaad ainsana Kohtla-Järve, kes sai üle 10 000 elanikuga linnadest neljanda koha. Edukaim ala oli kohtlajärvelastele petank, kus võistkond Svetlana Sobolko, Boriss Klubov, Elmo Lageda, Pjotr Nikkar saavutas teise koha.