01.03.2008

Mäetaguse II võitis paberil

LIVING.ee Ida-Virumaa meistrivõistluste play-off algas sellega, et kuigi teise liiga kohtumises alistas KK Hito II 75:63 võõrsil Mäetaguse II meeskonna, sai koduvõistkond tabelisse 20:0 võidu ja pääsu poolfinaali.

Tegu oli nimelt sellega, et vastavalt juhendile, saavad play-off“is kaasa lüüa vaid need mängijad, kes põhiturniiril käisid platsil vähemalt neljas kohtumises. Kuna KK Hito II meeskonnas käis laupäeval platsil üks mängija, kel neid kohtumisi kirjas vähem, saigi Mäetaguse II võidu.

Kohtumine ise kulges aga väga omapäraselt. Esimese kaheksa minutiga said punkte vaid külalised, kes juhtisid selle ajaga 20:0 ja avaveerand võideti 25:4. Suurim vahe mängus oli teisel veerandajal, kui Hito II juhtis 41:15 ehk 26 punktiga, poolajaks oli vahe sulanud kaheksa punkti võrra – 44:26.

Kolmandal veerandajal suutsid väljakuperemehed vähendada vahet väiksemaks kui 10 punkti (52:43, 55:47), kuid veerandaja lõpuks oli vahe tosin punkti 59:47.

Viimasel veerandil olid Mäetaguse II mängijad endiselt hädas korvi all nii rünnakul visete realiseerimisel kui ka kaitses lauapallide hankimisel ja kuigi vaid viiemehega kohal olnud hitolased näitasid väsimuse märke edu käest ei antud ja mäng võideti 75:63.

Aga selle asemel, et seeria vahe oleks vähenenud Hito II poolt vaadates 1:2-le, saadi mängu järgselt teada, et selleks õigust mitte omanud mängija kasutamise eest läheb tabelisse tulemuseks 0:20 ja seeria oli sellega Hito II kaotusega 0:3 lõppenud. Mäetaguse II vastaseks on poolfinaalis teise liiga põhiturniiri kaotuseta läbinud Maidla/Kiviõli.

PÜhapäeval on kavas kolm mängu. Vokas mängivad esiliigas Vikingmodum ja Remeks II/SK Intro (seeria seis 1:1) ning teises liigas Viru ÜJP ja BC Viru Basket (2:0) ning meistriliiga kohtumises on Narvas vatsmisi KK Narva ja Mäetaguse (2:0). Järgmisse ringi saavad meeskonnad, kes koguvad seerias kolm võitu. Tuletame meedle, et meeksonnad võtavad veerand- ja poolfinali kaasa omavaheliste mängude tulemused ja seetõttu stardivad seeriad seisult 2:0 või 1:1.

LIVING.ee Ida-Virumaa meistrivõistlused korvpallis

Teise liiga 1/4 finaal, kolmas kohtumine
Mäetaguse II – Hito II 20:0 | Seeria lõppes Mäetaguse II 3:0 võiduga
Mäng lõppes 63:75 (4:25, 22:19, 21:15, 16:16), kuid Hito II kasutas selleks õigust mitte omavat mängijat