16.06.2007
Kergejõustik

Loskutov suutis Koðelevi edestada

36. Standardi Tugitoolijooksul ümber Harku järve kinnitas Pavel Loskutov, et hetkel talle Eestis vastast ei leidu. Kindel võit tuli ajaga 18.45. Möödunud aasta võitja Vjatðeslav Koðelev oli ajaga 18.56 teine.

Loskutov sai revanði eelmise nädala Ramirendi jooksul juhtunud apsaka tõttu Koðelevilt saadud kaotuse eest. Kolmandaks jooksis ajaga 19.43 iga jooksuga tippudele lähemele jõudev Taivo Püi.

Mayeri Järvejooksude sarja teisel jooksul, 36. korda toimunud jooksul ümber Harku järve sai tulemuse kirja 662 jooksusõpra. Lisaks osales ka 12 kepikõndijat. Eelmine osalejate rekord 501 lõpetajat aastast 2006 ületati seega enam kui 100 jooksjaga. Enne põhijooksu toimunud Lotte lastejooksudel osales üle 100 lapse.

Mayeri Järvejooksude sarja juhib Loskutov

2007 aasta Mayeri Järvejooksude Sarja juhib peale jookse ümber Viljandi ja Harku järve Pavel Loskutov koondajaga 54.14. Teist kohta hoiab kindlalt Vjatseslav Koðelev Sillamäe Kalevist, kes kaotab Loskutovile 54 sekundiga. Kolmandana on tabelis Sportkeskus.ee esindaja Taivo Püi, kes ajaga 58.05 kaotab aga juba ka sillamäelase peaaegu kolm minutit. Aleksei Saveljev Stamina SK-st kaotab viimasele poodiumikohale 24 sekundiga.

Naistest hoiab liidrikohta Olga Andrejeva, kes koondajaga 1:09.39 asub üldarvestuses 53. kohal. Teisel ja kolmandal kohal asuvad vastavalt sillamäelane Anastassia Taar ja eelmise aasta võitja Galina Bernat.

Kokku on mõlemal järvejooksul tulemuse kirja saanud 432 jooksusõpra.

Mayeri Järvejooksude Sarja järgmine üritus toimub juba 14. juulil, mil joostakse 26.korda ring ümber Pühajärve.