24.06.2010
Triatlon

Latin jättis esikoha koju

19. juunil rahvusvahelisel Pühajärve triatlonil selgitati 9 riigi konkurentsis CISM regionaalsed meistrid triatloni olümpiadistantsil ning toimus Eesti Triatloni Liidu 7-etapilise karikasarja I etapp. Olümpiadistantsi ( 1,5km ujumist + 42,8 km rattasõitu + 10 km jooksu) võitis narvalane Aleksandr Latin, kes ujus 1500m ajaga 17.32 ja väljus Pühajärvest Marko Alberti ja Brasiilia triatleedi Marcus Fernandese järel kolmandana.

Rattaetapil (4 ringi x 10,7km) parajas tuules ja nõudliku profiiliga maastikul tegi 6-liikmeline liidrite grupp (kuhu kuulusid ka eestlased Latin ja Albert) kõvasti tööd ning saabus teise vahetusalasse juba 1,5- minutilise eduga järgmise grupi ees.

Jooksuetapil hakkasid koos tempot tegema Latin ja brasiillane MatheusBruno. Liidrid jooksid 9 km koos , siis tegi Sass kiirenduse ja saabus juba finiðisse 20-sekundilise eduga Bruno ees. Latinil kulus kogu OD läbimiseks aega 1:55.59 (1,5km ujus 17.32, sõitis rattaga 42,8km ajagaga 66.57 ja jooksis 9,9km ajaga 31.29).

I Aleksandr Latin 1:55.59
II Bruno Matheus (Brasiilia) 1:56.20
III Marcus Fernandes (Brasiilia)1:57.11
4. Marko Albert 1:57.20
7. Eero Raudsepp 1:58.53

CISM võistkondlikus arvestuses (3 parima tulemuse liitmisel) saavutasid eestlased II koha, I koha võitis Brasiilia. Kokku osales CISM regionaalsetel meistrivõistlustel 9 riiki: Eesti, Belgia, Soome, Valgevene, Brasiilia, Rootsi, Saksamaa, Holland ja Poola.