17.07.2010
Jalgrattasport

Kristel Koortile kuld võimsa sõiduga (PILDID!)

Iisakus nädalavahetusel toimuval Eesti maastikuratta meistrivõistlustel saavutas laupäeval Jõhvi Jalgrattaklubi sportlastest esikoha Kristel Koort klassis N18. Pühapäeval on kõik spordihuvilised oodatud kaasa elama eliitklassi sõitjatele.

Laupäeval selgitasid meistrid noored ja kahe vanema vanusegrupi mehed.

N18/M16 stardis näitas võimsat minekut Kristel Koort, kes tegi 5×3,6 km sõidus konkurentidele ringi sisse, kusjuures poiste arvestuses oleks ta 29 osaleja seas saanud 16. koha. JRK poistest oli M16 klassis edukaim Kaspar Tamm 18. kohaga, idavirulastest edestasid teda Narva Energia SK esindajad Danil Kozinets (8.) ja Jevgeni Kamenev (17.).

M18 klassis tegi 24 osaleja seas väga tubli sõidu Paul Nestor (JRK), kes hoolimata tehnilistest viperustest suutis end sõta 8. kohale.

Napilt jäi N16 klassis medalita Aira Ferschel, kes lõpetas neljandana jäädes pronksikohast vaid nelja sekundi kaugusele. Viies oli Janely Sojone. N14 klasis oli Laura Kuusemets 12 osaleja seas viies ja Kaireen Käen pidi leppima 11. kohaga. Kõik kolm on JRK esindajad.

Koguni 49 startijat oli M14 klassis, kus väga hea esitluse tegi Marten Jõeäär, kes kokkuvõttes oli kümnes, kuid kui arvestada vaid M12 poisse, siis selles arvestuses (tõsi küll eraldi medaleid selles välja ei antud) oli ta teine, kuid ka paljud 2-3 aastat vanemad konkurendid jäid Marten Jõeääre selja taha. Viis stardis olnud Narva Energia SK esindajat jäid võistlejaterivi teise poolde, neist edukaimana oli Aleksei Sapoðnikov 28.

Veteranidest oli seenior 4 klassis kolme, kuid väga nimeka (esikoha sai Kalju Koch) teine Mäetaguse valla juurtega Ilmar Mesi ja kolmas oli Anatoli Männi Püssist. Klassis seenior 3 sa JRK esindaja Vladimir Sidorov 7. koha.